OVERDOSE FASHION RETAIL SRL

Activă

4719 Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produsennealimentare

OVERDOSE FASHION RETAIL SRL (CUI 32813079) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sector 6 Mun. Bucureşti, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, înregistrată la 20 februarie 2014, cu activitatea principală „comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produsennealimentare” (CAEN 4719).

A depus 10 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2016 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 6.556.845 lei, profit net de 352.418 lei, datorii de 3.128.232 lei, capitaluri proprii de 470.276 lei, 27 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 65 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

65

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

65 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
87.03%
Tendință
-2.95%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

6.556.845lei

Venituri totale

6.569.856lei

Rezultat net

352.418lei

Datorii

3.128.232lei

Capitaluri proprii

470.276lei

Capital de lucru

271.025lei

Salariați

27

Cifră de afaceri pe salariat

242.846lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J40/1967/2014
Data înregistrării
20 februarie 2014

Activitate și sediu

Activitate principală
4719 — Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produsennealimentare
Sediu social
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 6, B-DUL 1 MAI, NR.19, BL.C4, SC.2, ET.7, AP.74

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2016–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-3%
Profitul, față de anul trecut
-23,3%
Creștere anuală compusă
—

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

65clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate13.08%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate1.09 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate5.37%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare87.03%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință-2.95%

    Cifra de afaceri a scăzut ușor.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2016–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA652016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

10 exerciții depuse, 2016–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate194.977lei
I2Active circulante3.399.257lei
I3Stocuri1.843.466lei
I4Creanțe1.071.427lei
I5Casa și conturi la bănci484.364lei
I6Cheltuieli în avans4.335lei

Pasiv

I7Datorii3.128.232lei
I8Venituri în avans61lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri470.276lei
I11Capital subscris vărsat300lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă6.556.845lei
I14Venituri totale6.569.856lei
I15Cheltuieli totale6.143.735lei
I16Profit brut426.121lei
I18Profit net352.418lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați27

Indicatori · 2025

Marjă netă5,37%
Marjă brută6,5%
Rentabilitatea capitalurilor74,94%
Rentabilitatea activelor9,81%
Grad de îndatorare87,03%
Lichiditate curentă1,09
Cifră de afaceri pe salariat242.846lei
Fond de rulment271.025lei

Cifra de afaceri în timp

20162025
Creștere în ultimul an
-2,95%
Creștere anuală compusă
—

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea G · Comerț cu ridicata și cu amănuntul

4719 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

Cele mai nou înregistrate în județul București

Întrebări despre OVERDOSE FASHION RETAIL SRL

Ce cifră de afaceri are OVERDOSE FASHION RETAIL SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 6.556.845 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 352.418 lei.
OVERDOSE FASHION RETAIL SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus OVERDOSE FASHION RETAIL SRL?
10 bilanțuri, din 2016 până în 2025.
Câți angajați are OVERDOSE FASHION RETAIL SRL?
27 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are OVERDOSE FASHION RETAIL SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 3.128.232 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are OVERDOSE FASHION RETAIL SRL?
65 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
OVERDOSE FASHION RETAIL SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are OVERDOSE FASHION RETAIL SRL?
Activitatea principală este CAEN 4719 — Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produsennealimentare.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .