I.R.I. GREEN RECYCLING SRL

Activă

3811 Colectarea deşeurilor nepericuloase

I.R.I. GREEN RECYCLING SRL (CUI 32782991) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Fântânele Com. Fântânele, ARAD, înregistrată la 13 februarie 2014, cu activitatea principală „colectarea deşeurilor nepericuloase” (CAEN 3811).

A depus 12 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2014 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 2.913.670 lei, profit net de 305.415 lei, datorii de 713.655 lei, capitaluri proprii de 957.735 lei, 12 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 91 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

91

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

91 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Lichiditate
1.42 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

2.913.670lei

Venituri totale

3.038.214lei

Rezultat net

305.415lei

Datorii

713.655lei

Capitaluri proprii

957.735lei

Capital de lucru

297.810lei

Salariați

12

Cifră de afaceri pe salariat

242.806lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2017000040020
Data înregistrării
13 februarie 2014

Activitate și sediu

Activitate principală
3811 — Colectarea deşeurilor nepericuloase
Sediu social
JUD. ARAD, SAT FÂNTÂNELE COM. FÂNTÂNELE, , NR.566B

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2014–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+24,7%
Profitul, față de anul trecut
-23,7%
Creștere anuală compusă
+32,2%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

91clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate57.3%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate1.42 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate10.48%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare42.7%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință24.68%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2014–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA91201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

12 exerciții depuse, 2014–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate659.925lei
I2Active circulante1.011.465lei
I3Stocuri778.967lei
I4Creanțe224.272lei
I5Casa și conturi la bănci8.226lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii713.655lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri957.735lei
I11Capital subscris vărsat800lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă2.913.670lei
I14Venituri totale3.038.214lei
I15Cheltuieli totale2.660.435lei
I16Profit brut377.779lei
I18Profit net305.415lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați12

Indicatori · 2025

Marjă netă10,48%
Marjă brută12,97%
Rentabilitatea capitalurilor31,89%
Rentabilitatea activelor18,27%
Grad de îndatorare42,7%
Lichiditate curentă1,42
Cifră de afaceri pe salariat242.806lei
Fond de rulment297.810lei

Cifra de afaceri în timp

20142025
Creștere în ultimul an
24,68%
Creștere anuală compusă
32,23%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea E · Apă, salubritate, gestionarea deșeurilor

3811 Colectarea deșeurilor nepericuloase

Cele mai nou înregistrate în județul Arad

Întrebări despre I.R.I. GREEN RECYCLING SRL

Ce cifră de afaceri are I.R.I. GREEN RECYCLING SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 2.913.670 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 305.415 lei.
I.R.I. GREEN RECYCLING SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus I.R.I. GREEN RECYCLING SRL?
12 bilanțuri, din 2014 până în 2025.
Câți angajați are I.R.I. GREEN RECYCLING SRL?
12 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are I.R.I. GREEN RECYCLING SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 713.655 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are I.R.I. GREEN RECYCLING SRL?
91 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
I.R.I. GREEN RECYCLING SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are I.R.I. GREEN RECYCLING SRL?
Activitatea principală este CAEN 3811 — Colectarea deşeurilor nepericuloase.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .