LANIASPORT S.R.L.

Activă

4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

LANIASPORT S.R.L. (CUI 32748604) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sector 1 Mun. Bucureşti, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, înregistrată la 5 februarie 2014, cu activitatea principală „comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare” (CAEN 4712).

A depus 12 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2014 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 122.638.983 lei, profit net de 1.924.644 lei, datorii de 56.185.094 lei, capitaluri proprii de 7.061.974 lei, 201 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 52 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

52

Scor de risc · clasa C

Risc moderat

52 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Îndatorare
89.96%
Lichiditate
0.99 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

122.638.983lei

Venituri totale

123.377.334lei

Rezultat net

1.924.644lei

Datorii

56.185.094lei

Capitaluri proprii

7.061.974lei

Capital de lucru

-476.901lei

Salariați

201

Cifră de afaceri pe salariat

610.144lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2020001461404
Data înregistrării
5 februarie 2014

Activitate și sediu

Activitate principală
4712 — Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
Sediu social
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 1, STR. G-RAL EREMIA GRIGORESCU, NR.20, AP.PARTER

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2014–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+23,9%
Profitul, față de anul trecut
+163,8%
Creștere anuală compusă
+46,6%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

52clasa C

Risc moderat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate11.31%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate0.99 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate1.57%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare89.96%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință23.87%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor1 ani

    Un an cu pierdere în perioada analizată.

Evoluția scorului

2014–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA52201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

12 exerciții depuse, 2014–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate6.748.449lei
I2Active circulante55.708.193lei
I3Stocuri47.600.676lei
I4Creanțe7.879.736lei
I5Casa și conturi la bănci227.781lei
I6Cheltuieli în avans847.987lei

Pasiv

I7Datorii56.185.094lei
I8Venituri în avans57.561lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri7.061.974lei
I11Capital subscris vărsat30.200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă122.638.983lei
I14Venituri totale123.377.334lei
I15Cheltuieli totale121.302.382lei
I16Profit brut2.074.952lei
I18Profit net1.924.644lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați201

Indicatori · 2025

Marjă netă1,57%
Marjă brută1,69%
Rentabilitatea capitalurilor27,25%
Rentabilitatea activelor3,08%
Grad de îndatorare89,96%
Lichiditate curentă0,99
Cifră de afaceri pe salariat610.144lei
Fond de rulment-476.901lei

Cifra de afaceri în timp

20142025
Creștere în ultimul an
23,87%
Creștere anuală compusă
46,6%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea G · Comerț cu ridicata și cu amănuntul

4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

Cele mai nou înregistrate în județul București

Întrebări despre LANIASPORT S.R.L.

Ce cifră de afaceri are LANIASPORT S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 122.638.983 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 1.924.644 lei.
LANIASPORT S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus LANIASPORT S.R.L.?
12 bilanțuri, din 2014 până în 2025.
Câți angajați are LANIASPORT S.R.L.?
201 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are LANIASPORT S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 56.185.094 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are LANIASPORT S.R.L.?
52 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
LANIASPORT S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are LANIASPORT S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 4712 — Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .