CEBALUX S.R.L.

Activă

6612 Activităţi de intermediere a tranzacţiilor financiare

CEBALUX S.R.L. (CUI 32715844) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Pripoara Com. Muereasca, VÂLCEA, înregistrată la 29 ianuarie 2014, cu activitatea principală „activităţi de intermediere a tranzacţiilor financiare” (CAEN 6612).

A depus 12 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2014 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 611.053 lei, profit net de 293.338 lei, datorii de 1.481.798 lei, capitaluri proprii de 713.338 lei, 5 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 81 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

81

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

81 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
67.5%
Lichiditate
1.48 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

611.053lei

Venituri totale

627.106lei

Rezultat net

293.338lei

Datorii

1.481.798lei

Capitaluri proprii

713.338lei

Capital de lucru

706.332lei

Salariați

5

Cifră de afaceri pe salariat

122.211lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2014000048384
Data înregistrării
29 ianuarie 2014

Activitate și sediu

Activitate principală
6612 — Activităţi de intermediere a tranzacţiilor financiare
Sediu social
JUD. VÂLCEA, SAT PRIPOARA COM. MUEREASCA, PRIPOARA, NR.25

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2014–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+9,9%
Profitul, față de anul trecut
-6,5%
Creștere anuală compusă
+16,6%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

81clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate32.5%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate1.48 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate48.01%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare67.5%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință9.93%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2014–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA81201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

12 exerciții depuse, 2014–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate7.006lei
I2Active circulante2.188.130lei
I3Stocuri0lei
I4Creanțe573lei
I5Casa și conturi la bănci2.187.557lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii1.481.798lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri713.338lei
I11Capital subscris vărsat350.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă611.053lei
I14Venituri totale627.106lei
I15Cheltuieli totale318.228lei
I16Profit brut308.878lei
I18Profit net293.338lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați5

Indicatori · 2025

Marjă netă48,01%
Marjă brută50,55%
Rentabilitatea capitalurilor41,12%
Rentabilitatea activelor13,36%
Grad de îndatorare67,5%
Lichiditate curentă1,48
Cifră de afaceri pe salariat122.211lei
Fond de rulment706.332lei

Cifra de afaceri în timp

20142025
Creștere în ultimul an
9,93%
Creștere anuală compusă
16,64%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea K · Intermedieri financiare și asigurări

6612 Activități de intermediere a tranzacțiilor financiare

Cele mai nou înregistrate în județul Vâlcea

Întrebări despre CEBALUX S.R.L.

Ce cifră de afaceri are CEBALUX S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 611.053 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 293.338 lei.
CEBALUX S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus CEBALUX S.R.L.?
12 bilanțuri, din 2014 până în 2025.
Câți angajați are CEBALUX S.R.L.?
5 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are CEBALUX S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 1.481.798 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are CEBALUX S.R.L.?
81 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
CEBALUX S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are CEBALUX S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 6612 — Activităţi de intermediere a tranzacţiilor financiare.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .