PRĂVĂLIA NOASTRĂ SRL

Activă

4791 Comerţ cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet

PRĂVĂLIA NOASTRĂ SRL (CUI 32707167) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Timişoara, TIMIŞ, înregistrată la 27 ianuarie 2014, cu activitatea principală „comerţ cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin internet” (CAEN 4791).

A depus 12 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2014 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 8.365.308 lei, profit net de 283.823 lei, datorii de 748.808 lei, capitaluri proprii de 672.842 lei, 5 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 80 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

80

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

80 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Profitabilitate
3.39%
Lichiditate
1.25 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

8.365.308lei

Venituri totale

8.400.708lei

Rezultat net

283.823lei

Datorii

748.808lei

Capitaluri proprii

672.842lei

Capital de lucru

184.607lei

Salariați

5

Cifră de afaceri pe salariat

1.673.062lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2014000154359
Data înregistrării
27 ianuarie 2014

Activitate și sediu

Activitate principală
4791 — Comerţ cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
Sediu social
JUD. TIMIŞ, MUN. TIMIŞOARA, STR. ION IONESCU DE LA BRAD, NR.7

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2014–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+26,2%
Profitul, față de anul trecut
+64%
Creștere anuală compusă
+65,3%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

80clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate47.33%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate1.25 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate3.39%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare52.67%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință26.15%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2014–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA80201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

12 exerciții depuse, 2014–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate488.235lei
I2Active circulante933.415lei
I3Stocuri762.288lei
I4Creanțe529.170lei
I5Casa și conturi la bănci-358.043lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii748.808lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri672.842lei
I11Capital subscris vărsat1.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă8.365.308lei
I14Venituri totale8.400.708lei
I15Cheltuieli totale8.051.752lei
I16Profit brut348.956lei
I18Profit net283.823lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați5

Indicatori · 2025

Marjă netă3,39%
Marjă brută4,17%
Rentabilitatea capitalurilor42,18%
Rentabilitatea activelor19,96%
Grad de îndatorare52,67%
Lichiditate curentă1,25
Cifră de afaceri pe salariat1,67 mil.lei
Fond de rulment184.607lei

Cifra de afaceri în timp

20142025
Creștere în ultimul an
26,15%
Creștere anuală compusă
65,34%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea G · Comerț cu ridicata și cu amănuntul

4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat

Cele mai nou înregistrate în județul Timiș

Întrebări despre PRĂVĂLIA NOASTRĂ SRL

Ce cifră de afaceri are PRĂVĂLIA NOASTRĂ SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 8.365.308 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 283.823 lei.
PRĂVĂLIA NOASTRĂ SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus PRĂVĂLIA NOASTRĂ SRL?
12 bilanțuri, din 2014 până în 2025.
Câți angajați are PRĂVĂLIA NOASTRĂ SRL?
5 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are PRĂVĂLIA NOASTRĂ SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 748.808 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are PRĂVĂLIA NOASTRĂ SRL?
80 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
PRĂVĂLIA NOASTRĂ SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are PRĂVĂLIA NOASTRĂ SRL?
Activitatea principală este CAEN 4791 — Comerţ cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .