OIL REDUCT S.R.L.

Activă

3811 Colectarea deşeurilor nepericuloase

OIL REDUCT S.R.L. (CUI 32703572) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Baia Mare, MARAMUREŞ, înregistrată la 24 ianuarie 2014, cu activitatea principală „colectarea deşeurilor nepericuloase” (CAEN 3811).

A depus 12 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2014 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 7.279.889 lei, profit net de 950.175 lei, datorii de 2.776.375 lei, capitaluri proprii de 1.011.115 lei, 9 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 78 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

78

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

78 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
73.68%
Solvabilitate
26.83%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

7.279.889lei

Venituri totale

7.320.195lei

Rezultat net

950.175lei

Datorii

2.776.375lei

Capitaluri proprii

1.011.115lei

Capital de lucru

710.686lei

Salariați

9

Cifră de afaceri pe salariat

808.877lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2014000068241
Data înregistrării
24 ianuarie 2014

Activitate și sediu

Activitate principală
3811 — Colectarea deşeurilor nepericuloase
Sediu social
JUD. MARAMUREŞ, MUN. BAIA MARE, STR. BUCOVINEI, NR.6A, AP.1

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2014–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+50,6%
Profitul, față de anul trecut
+43,4%
Creștere anuală compusă
—

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

78clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate26.83%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate1.26 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate13.05%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare73.68%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință50.55%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2014–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA78201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

12 exerciții depuse, 2014–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate281.116lei
I2Active circulante3.487.061lei
I3Stocuri1.775.268lei
I4Creanțe1.583.710lei
I5Casa și conturi la bănci128.083lei
I6Cheltuieli în avans20.876lei

Pasiv

I7Datorii2.776.375lei
I8Venituri în avans1.563lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri1.011.115lei
I11Capital subscris vărsat440lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă7.279.889lei
I14Venituri totale7.320.195lei
I15Cheltuieli totale6.203.666lei
I16Profit brut1.116.529lei
I18Profit net950.175lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați9

Indicatori · 2025

Marjă netă13,05%
Marjă brută15,34%
Rentabilitatea capitalurilor93,97%
Rentabilitatea activelor25,22%
Grad de îndatorare73,68%
Lichiditate curentă1,26
Cifră de afaceri pe salariat808.877lei
Fond de rulment710.686lei

Cifra de afaceri în timp

20142025
Creștere în ultimul an
50,55%
Creștere anuală compusă
—

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea E · Apă, salubritate, gestionarea deșeurilor

3811 Colectarea deșeurilor nepericuloase

Cele mai nou înregistrate în județul Maramureș

Întrebări despre OIL REDUCT S.R.L.

Ce cifră de afaceri are OIL REDUCT S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 7.279.889 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 950.175 lei.
OIL REDUCT S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus OIL REDUCT S.R.L.?
12 bilanțuri, din 2014 până în 2025.
Câți angajați are OIL REDUCT S.R.L.?
9 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are OIL REDUCT S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 2.776.375 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are OIL REDUCT S.R.L.?
78 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
OIL REDUCT S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are OIL REDUCT S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 3811 — Colectarea deşeurilor nepericuloase.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .