MARYMANTES SPEED SRL
Activă4941 Transporturi rutiere de mărfuri
MARYMANTES SPEED SRL (CUI 32696181) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Alba Iulia, ALBA, înregistrată la 23 ianuarie 2014, cu activitatea principală „transporturi rutiere de mărfuri” (CAEN 4941).
A depus 12 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2014 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 149.565.362 lei, profit net de 11.882.260 lei, datorii de 66.207.250 lei, capitaluri proprii de 33.048.924 lei, 240 de salariați.
Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 74 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.
Din bilanțul depus pe 2025
Toți cei 12 ani, cu grafice și indicatori →Scor de risc · clasa B
Risc scăzut
74 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.
- Activele circulante nu acoperă datoriile.
- Lichiditate
- 0.73 x
- Îndatorare
- 68.05%
Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul
Cifra de afaceri
149.565.362lei
Venituri totale
151.530.612lei
Rezultat net
11.882.260lei
Datorii
66.207.250lei
Capitaluri proprii
33.048.924lei
Capital de lucru
-17.965.601lei
Salariați
240
Cifră de afaceri pe salariat
623.189lei
Identitate și situație fiscală
ANAF, Registrul comerțului
În registrul comerțului
- Formă juridică
- SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
- Tip entitate
- SRL
- Stare
- Activă
- Nr. registrul comerțului
- J2014000041017
- Data înregistrării
- 23 ianuarie 2014
Activitate și sediu
- Activitate principală
- 4941 — Transporturi rutiere de mărfuri
- Sediu social
- JUD. ALBA, MUN. ALBA IULIA, STR. GLADIOLELOR, NR.9 B, BL.G88, ET.3, AP.39
Situație fiscală
TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.
Date de contact și reprezentanți
Declarații fiscale, registru, surse publice
Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali
Situații financiare
Ministerul Finanțelor
Evoluția firmei
2014–2025, în lei
Cifra de afaceri și profitul
Salariați
- Cifra de afaceri, față de 2024
- +46,5%
- Profitul, față de anul trecut
- +43,7%
- Creștere anuală compusă
- +69%
Cifra de afaceri
Venitul din activitatea de bază.
Profitul sau pierderea
Rezultatul net al exercițiului.
Active totale
Imobilizate plus circulante.
Datorii
Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.
Capitaluri proprii
Ce rămâne acționarilor după datorii.
Salariați
Numărul mediu din cursul anului.
Cifra de afaceri pe salariat
Cât produce, în medie, un angajat.
Risc, 2025
Risc scăzut
Ce l-a dat
- Solvabilitate33.97%
Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.
- Lichiditate0.73 x
Activele circulante nu acoperă toate datoriile.
- Profitabilitate7.94%
Marjă netă sănătoasă.
- Îndatorare68.05%
Îndatorare ridicată.
- Tendință46.52%
Creștere puternică a cifrei de afaceri.
- Istoricul rezultatelor0 ani
Fără pierderi în anii analizați.
Evoluția scorului
2014–2025, exercițiu cu exercițiuApasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.
12 exerciții depuse, 2014–2025 · Societate comercială
Activ
Pasiv
Contul de profit și pierdere
Indicatori · 2025
Cifra de afaceri în timp
- Creștere în ultimul an
- 46,52%
- Creștere anuală compusă
- 68,95%
Acționari și asociați
Citite cu AI din actele firmei
Cine deține firma, cu procentele
Datorii la bugetul de stat
ANAF, listele de restanțe
Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric
Achiziții publice
SICAP
Contractele publice, cu clienții și valorile lor
Licențe și autorizații
ARR, ANRE
Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor
Activități CAEN autorizate
Registrul comerțului
Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală
Dosare în instanță
Portalul instanțelor de judecată
Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei
Buletinul Procedurilor de Insolvență
BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele
Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență
Creditorii din insolvență
BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar
Cine are de luat bani de la firmă și cât
Monitorul Oficial
Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a
Actele publicate în Monitorul Oficial
Firme din același domeniu
Secțiunea H · Transport și depozitare
4941 Transporturi rutiere de mărfuri
Cele mai nou înregistrate în județul Alba
- BĂCILĂ IOAN VIORICA ÎNTREPRINDERE INDIVIDUALĂ CUI 55814995 · Mun. Blaj · înființată 06.11.2026II
- GRIGUŢA ANDREI-NICOLAE ÎNTREPRINDERE INDIVIDUALĂ CUI 55792129 · Loc. Aiudul de Sus Mun. Aiud · înființată 03.11.2026II
- LEACH CONSTANTIN-IOAN PERSOANĂ FIZICĂ AUTORIZATĂ CUI 55761963 · Orş. Câmpeni · înființată 27.10.2026PFA
- DANCIU VASILE PERSOANĂ FIZICĂ AUTORIZATĂ CUI 55761971 · Orş. Câmpeni · înființată 27.10.2026PFA
- PETRUSE IONEL ÎNTREPRINDERE INDIVIDUALĂ CUI 55731423 · Sat Bubeşti Com. Arieşeni · înființată 20.10.2026II
- NEMEŞ TIBOR-LASZLO PERSOANĂ FIZICĂ AUTORIZATĂ CUI 55716296 · Mun. Blaj · înființată 15.10.2026PFA
Întrebări despre MARYMANTES SPEED SRL
- Ce cifră de afaceri are MARYMANTES SPEED SRL?
- În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 149.565.362 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 11.882.260 lei.
- MARYMANTES SPEED SRL mai este activă?
- În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
- Câte bilanțuri a depus MARYMANTES SPEED SRL?
- 12 bilanțuri, din 2014 până în 2025.
- Câți angajați are MARYMANTES SPEED SRL?
- 240 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
- Ce datorii are MARYMANTES SPEED SRL?
- În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 66.207.250 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
- Ce scor de risc are MARYMANTES SPEED SRL?
- 74 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
- MARYMANTES SPEED SRL este în insolvență?
- În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
- Ce cod CAEN are MARYMANTES SPEED SRL?
- Activitatea principală este CAEN 4941 — Transporturi rutiere de mărfuri.
Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .