FERMA PERFECT ACTIV SRL

Activă

0150 Activităţi în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creşterea animalelor)

FERMA PERFECT ACTIV SRL (CUI 32684012) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sector 6 Mun. Bucureşti, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, înregistrată la 21 ianuarie 2014, cu activitatea principală „activităţi în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creşterea animalelor)” (CAEN 0150).

A depus 12 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2014 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 10.888.884 lei, profit net de 930.009 lei, datorii de 3.932.906 lei, capitaluri proprii de 930.269 lei, 15 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 59 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

59

Scor de risc · clasa C

Risc moderat

59 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Îndatorare
80.87%
Lichiditate
0.96 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

10.888.884lei

Venituri totale

11.072.337lei

Rezultat net

930.009lei

Datorii

3.932.906lei

Capitaluri proprii

930.269lei

Capital de lucru

-141.442lei

Salariați

15

Cifră de afaceri pe salariat

725.926lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J40/568/2014
Nr. registrul comerțului, forma nouă
J2014000568404
Data înregistrării
21 ianuarie 2014

Activitate și sediu

Activitate principală
0150 — Activităţi în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creşterea animalelor)
Sediu social
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 6, BLD UVERTURII, NR.91, BL.P21, SC.3, ET.3, AP.121

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2014–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-5,8%
Profitul, față de anul trecut
+79,6%
Creștere anuală compusă
+49%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

59clasa C

Risc moderat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate19.13%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate0.96 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate8.54%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare80.87%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință-5.76%

    Cifra de afaceri a scăzut ușor.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2014–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA59201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

12 exerciții depuse, 2014–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate1.071.711lei
I2Active circulante3.791.464lei
I3Stocuri283.556lei
I4Creanțe3.461.501lei
I5Casa și conturi la bănci46.407lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii3.932.906lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri930.269lei
I11Capital subscris vărsat220lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă10.888.884lei
I14Venituri totale11.072.337lei
I15Cheltuieli totale9.980.935lei
I16Profit brut1.091.402lei
I18Profit net930.009lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați15

Indicatori · 2025

Marjă netă8,54%
Marjă brută10,02%
Rentabilitatea capitalurilor99,97%
Rentabilitatea activelor19,12%
Grad de îndatorare80,87%
Lichiditate curentă0,96
Cifră de afaceri pe salariat725.926lei
Fond de rulment-141.442lei

Cifra de afaceri în timp

20142025
Creștere în ultimul an
-5,76%
Creștere anuală compusă
48,95%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea A · Agricultură, silvicultură și pescuit

0150 Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor)

Cele mai nou înregistrate în județul București

Întrebări despre FERMA PERFECT ACTIV SRL

Ce cifră de afaceri are FERMA PERFECT ACTIV SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 10.888.884 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 930.009 lei.
FERMA PERFECT ACTIV SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus FERMA PERFECT ACTIV SRL?
12 bilanțuri, din 2014 până în 2025.
Câți angajați are FERMA PERFECT ACTIV SRL?
15 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are FERMA PERFECT ACTIV SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 3.932.906 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are FERMA PERFECT ACTIV SRL?
59 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
FERMA PERFECT ACTIV SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are FERMA PERFECT ACTIV SRL?
Activitatea principală este CAEN 0150 — Activităţi în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creşterea animalelor).

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .