E.ON ASIST COMPLET S.A.

Activă

4322 Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat

E.ON ASIST COMPLET S.A. (CUI 32602667) este o societate comercială pe acţiuni activă, cu sediul în Mun. Târgu Mureş, MUREŞ, înregistrată la 19 decembrie 2013, cu activitatea principală „lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat” (CAEN 4322).

A depus 13 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2013 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 247.745.392 lei, profit net de 10.241.720 lei, datorii de 46.654.213 lei, capitaluri proprii de 39.261.530 lei, 770 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 78 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

78

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

78 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Profitabilitate
4.13%
Lichiditate
1.49 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

247.745.392lei

Venituri totale

256.292.986lei

Rezultat net

10.241.720lei

Datorii

46.654.213lei

Capitaluri proprii

39.261.530lei

Capital de lucru

22.669.980lei

Salariați

770

Cifră de afaceri pe salariat

321.747lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI
Tip entitate
SA
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2013001269266
Data înregistrării
19 decembrie 2013

Activitate și sediu

Activitate principală
4322 — Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat
Sediu social
JUD. MUREŞ, MUN. TÂRGU MUREŞ, STR. GHEORGHE DOJA, NR.64-68, CLADIREA MULTINVEST BUSINESS CENTER 2 (MBC 2). ETAJ 3

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2013–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+7,1%
Profitul, față de anul trecut
+13,5%
Creștere anuală compusă
—

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

78clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate46.6%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate1.49 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate4.13%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare55.37%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință7.08%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2013–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA782013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

13 exerciții depuse, 2013–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate14.933.392lei
I2Active circulante69.324.193lei
I3Stocuri5.512.652lei
I4Creanțe29.890.795lei
I5Casa și conturi la bănci33.920.746lei
I6Cheltuieli în avans5.866.894lei

Pasiv

I7Datorii46.654.213lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane4.208.736lei
I10Capitaluri39.261.530lei
I11Capital subscris vărsat10.416.240lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă247.745.392lei
I14Venituri totale256.292.986lei
I15Cheltuieli totale244.947.992lei
I16Profit brut11.344.994lei
I18Profit net10.241.720lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați770

Indicatori · 2025

Marjă netă4,13%
Marjă brută4,58%
Rentabilitatea capitalurilor26,09%
Rentabilitatea activelor12,16%
Grad de îndatorare55,37%
Lichiditate curentă1,49
Cifră de afaceri pe salariat321.747lei
Fond de rulment22.669.980lei

Cifra de afaceri în timp

20132025
Creștere în ultimul an
7,08%
Creștere anuală compusă
—

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea F · Construcții

4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

Cele mai nou înregistrate în județul Mureș

Întrebări despre E.ON ASIST COMPLET S.A.

Ce cifră de afaceri are E.ON ASIST COMPLET S.A.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 247.745.392 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 10.241.720 lei.
E.ON ASIST COMPLET S.A. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus E.ON ASIST COMPLET S.A.?
13 bilanțuri, din 2013 până în 2025.
Câți angajați are E.ON ASIST COMPLET S.A.?
770 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are E.ON ASIST COMPLET S.A.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 46.654.213 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are E.ON ASIST COMPLET S.A.?
78 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
E.ON ASIST COMPLET S.A. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are E.ON ASIST COMPLET S.A.?
Activitatea principală este CAEN 4322 — Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .