GAMA OPTIC SMART SRL

Activă

8699 Alte activități referitoare la sănătatea umană n.c.a.

GAMA OPTIC SMART SRL (CUI 32459959) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Cluj-Napoca, CLUJ, înregistrată la 12 noiembrie 2013, cu activitatea principală „alte activități referitoare la sănătatea umană n.c.a.” (CAEN 8699).

A depus 13 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2013 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 7.054.014 lei, profit net de 1.093.523 lei, datorii de 2.331.197 lei, capitaluri proprii de 2.233.992 lei, 24 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 85 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

85

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

85 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Tendință
-9.95%
Lichiditate
1.35 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

7.054.014lei

Venituri totale

7.830.865lei

Rezultat net

1.093.523lei

Datorii

2.331.197lei

Capitaluri proprii

2.233.992lei

Capital de lucru

808.902lei

Salariați

24

Cifră de afaceri pe salariat

293.917lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J12/3338/2013
Nr. registrul comerțului, forma nouă
J2013003338120
Data înregistrării
12 noiembrie 2013

Activitate și sediu

Activitate principală
8699 — Alte activități referitoare la sănătatea umană n.c.a.
Sediu social
JUD. CLUJ, MUN. CLUJ-NAPOCA, STR. PRIMĂVERII, NR.11A, TRONSON A, BL.B

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2013–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-10%
Profitul, față de anul trecut
-4,1%
Creștere anuală compusă
—

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

85clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate50.48%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate1.35 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate15.5%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare52.68%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință-9.95%

    Cifra de afaceri a scăzut ușor.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2013–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA852013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

13 exerciții depuse, 2013–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate1.285.300lei
I2Active circulante3.140.099lei
I3Stocuri2.915.990lei
I4Creanțe625.176lei
I5Casa și conturi la bănci-401.067lei
I6Cheltuieli în avans139.790lei

Pasiv

I7Datorii2.331.197lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri2.233.992lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă7.054.014lei
I14Venituri totale7.830.865lei
I15Cheltuieli totale6.522.882lei
I16Profit brut1.307.983lei
I18Profit net1.093.523lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați24

Indicatori · 2025

Marjă netă15,5%
Marjă brută18,54%
Rentabilitatea capitalurilor48,95%
Rentabilitatea activelor24,71%
Grad de îndatorare52,68%
Lichiditate curentă1,35
Cifră de afaceri pe salariat293.917lei
Fond de rulment808.902lei

Cifra de afaceri în timp

20132025
Creștere în ultimul an
-9,95%
Creștere anuală compusă
—

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea Q · Sănătate și asistență socială

8699 Alte activități referitoare la sănătatea umană n.c.a.

Cele mai nou înregistrate în județul Cluj

Întrebări despre GAMA OPTIC SMART SRL

Ce cifră de afaceri are GAMA OPTIC SMART SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 7.054.014 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 1.093.523 lei.
GAMA OPTIC SMART SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus GAMA OPTIC SMART SRL?
13 bilanțuri, din 2013 până în 2025.
Câți angajați are GAMA OPTIC SMART SRL?
24 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are GAMA OPTIC SMART SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 2.331.197 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are GAMA OPTIC SMART SRL?
85 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
GAMA OPTIC SMART SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are GAMA OPTIC SMART SRL?
Activitatea principală este CAEN 8699 — Alte activități referitoare la sănătatea umană n.c.a..

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .