GENERAL PREST SA

Activă

4321 Lucrări de instalaţii electrice

GENERAL PREST SA (CUI 3244050) este o societate comercială pe acţiuni activă, cu sediul în Mun. Piteşti, ARGEŞ, înregistrată la 15 februarie 1993, cu activitatea principală „lucrări de instalaţii electrice” (CAEN 4321).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 20.857.990 lei, profit net de 375.110 lei, datorii de 4.028.948 lei, capitaluri proprii de 10.765.234 lei, 111 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 78 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

78

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

78 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Tendință
-32.67%
Profitabilitate
1.8%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

20.857.990lei

Venituri totale

21.726.036lei

Rezultat net

375.110lei

Datorii

4.028.948lei

Capitaluri proprii

10.765.234lei

Capital de lucru

6.717.998lei

Salariați

111

Cifră de afaceri pe salariat

187.910lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI
Tip entitate
SA
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J1992002971037
Data înregistrării
15 februarie 1993

Activitate și sediu

Activitate principală
4321 — Lucrări de instalaţii electrice
Sediu social
JUD. ARGEŞ, MUN. PITEŞTI, STR. LÂNĂRIEI, NR.5B

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-32,7%
Profitul, față de anul trecut
-91,9%
Creștere anuală compusă
-1,7%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

78clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate72.57%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate2.67 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate1.8%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare27.16%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință-32.67%

    Cifra de afaceri a scăzut cu peste 20% față de anul anterior.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA78200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate4.087.367lei
I2Active circulante10.746.946lei
I3Stocuri2.115.336lei
I4Creanțe7.960.890lei
I5Casa și conturi la bănci670.720lei
I6Cheltuieli în avans303.920lei

Pasiv

I7Datorii4.028.948lei
I8Venituri în avans45.924lei
I9Provizioane298.127lei
I10Capitaluri10.765.234lei
I11Capital subscris vărsat625.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă20.857.990lei
I14Venituri totale21.726.036lei
I15Cheltuieli totale21.287.279lei
I16Profit brut438.757lei
I18Profit net375.110lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați111

Indicatori · 2025

Marjă netă1,8%
Marjă brută2,1%
Rentabilitatea capitalurilor3,48%
Rentabilitatea activelor2,53%
Grad de îndatorare27,16%
Lichiditate curentă2,67
Cifră de afaceri pe salariat187.910lei
Fond de rulment6.717.998lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
-32,67%
Creștere anuală compusă
-1,72%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea F · Construcții

4321 Lucrări de instalații electrice

Cele mai nou înregistrate în județul Argeș

Întrebări despre GENERAL PREST SA

Ce cifră de afaceri are GENERAL PREST SA?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 20.857.990 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 375.110 lei.
GENERAL PREST SA mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus GENERAL PREST SA?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are GENERAL PREST SA?
111 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are GENERAL PREST SA?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 4.028.948 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are GENERAL PREST SA?
78 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
GENERAL PREST SA este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are GENERAL PREST SA?
Activitatea principală este CAEN 4321 — Lucrări de instalaţii electrice.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .