PP PROTECT SECURITY SRL

Activă

8001 Activități de investigații și servicii private de protecție

PP PROTECT SECURITY SRL (CUI 32401540) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Cluj-Napoca, CLUJ, înregistrată la 28 octombrie 2013, cu activitatea principală „activități de investigații și servicii private de protecție” (CAEN 8001).

A depus 13 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2013 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 53.262.399 lei, profit net de 4.057.639 lei, datorii de 9.225.316 lei, capitaluri proprii de 10.471.936 lei, 443 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 88 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

88

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

88 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Lichiditate
1.15 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

53.262.399lei

Venituri totale

53.946.213lei

Rezultat net

4.057.639lei

Datorii

9.225.316lei

Capitaluri proprii

10.471.936lei

Capital de lucru

1.369.903lei

Salariați

443

Cifră de afaceri pe salariat

120.231lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J12/3190/2013
Nr. registrul comerțului, forma nouă
J2013003190126
Data înregistrării
28 octombrie 2013

Activitate și sediu

Activitate principală
8001 — Activități de investigații și servicii private de protecție
Sediu social
JUD. CLUJ, MUN. CLUJ-NAPOCA, STR RENE JEANNEL, NR.4

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2013–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+22,4%
Profitul, față de anul trecut
+3,2%
Creștere anuală compusă
—

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

88clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate52.47%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate1.15 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate7.62%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare46.23%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință22.44%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2013–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA882013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

13 exerciții depuse, 2013–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate9.361.456lei
I2Active circulante10.595.219lei
I3Stocuri1.084.289lei
I4Creanțe8.312.502lei
I5Casa și conturi la bănci1.198.428lei
I6Cheltuieli în avans72.573lei

Pasiv

I7Datorii9.225.316lei
I8Venituri în avans300.829lei
I9Provizioane31.167lei
I10Capitaluri10.471.936lei
I11Capital subscris vărsat90.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă53.262.399lei
I14Venituri totale53.946.213lei
I15Cheltuieli totale49.256.847lei
I16Profit brut4.689.366lei
I18Profit net4.057.639lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați443

Indicatori · 2025

Marjă netă7,62%
Marjă brută8,8%
Rentabilitatea capitalurilor38,75%
Rentabilitatea activelor20,33%
Grad de îndatorare46,23%
Lichiditate curentă1,15
Cifră de afaceri pe salariat120.231lei
Fond de rulment1.369.903lei

Cifra de afaceri în timp

20132025
Creștere în ultimul an
22,44%
Creștere anuală compusă
—

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea O · Administrație publică și apărare

8001 Activități de investigații și servicii private de protecție

Cele mai nou înregistrate în județul Cluj

Întrebări despre PP PROTECT SECURITY SRL

Ce cifră de afaceri are PP PROTECT SECURITY SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 53.262.399 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 4.057.639 lei.
PP PROTECT SECURITY SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus PP PROTECT SECURITY SRL?
13 bilanțuri, din 2013 până în 2025.
Câți angajați are PP PROTECT SECURITY SRL?
443 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are PP PROTECT SECURITY SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 9.225.316 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are PP PROTECT SECURITY SRL?
88 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
PP PROTECT SECURITY SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are PP PROTECT SECURITY SRL?
Activitatea principală este CAEN 8001 — Activități de investigații și servicii private de protecție.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .