MARSINCA TRUCK SRL

Activă

0220 Exploatarea forestieră

MARSINCA TRUCK SRL (CUI 32398606) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Baia Mare, MARAMUREŞ, înregistrată la 28 octombrie 2013, cu activitatea principală „exploatarea forestieră” (CAEN 0220).

A depus 13 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2013 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 10.750.188 lei, profit net de 706.369 lei, datorii de 5.184.892 lei, capitaluri proprii de 3.098.940 lei, 22 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 86 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

86

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

86 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
62.59%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

10.750.188lei

Venituri totale

10.751.186lei

Rezultat net

706.369lei

Datorii

5.184.892lei

Capitaluri proprii

3.098.940lei

Capital de lucru

3.050.513lei

Salariați

22

Cifră de afaceri pe salariat

488.645lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J24/912/2013
Nr. registrul comerțului, forma nouă
J2013000912248
Data înregistrării
28 octombrie 2013

Activitate și sediu

Activitate principală
0220 — Exploatarea forestieră
Sediu social
JUD. MARAMUREŞ, MUN. BAIA MARE, BLD. REGELE MIHAI I, NR.7, BL.7, AP.4

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2013–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+24,2%
Profitul, față de anul trecut
+416,2%
Creștere anuală compusă
+56,5%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

86clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate37.41%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate1.59 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate6.57%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare62.59%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință24.15%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2013–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA862013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

13 exerciții depuse, 2013–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate48.427lei
I2Active circulante8.235.405lei
I3Stocuri4.554.141lei
I4Creanțe3.458.856lei
I5Casa și conturi la bănci222.408lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii5.184.892lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri3.098.940lei
I11Capital subscris vărsat1.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă10.750.188lei
I14Venituri totale10.751.186lei
I15Cheltuieli totale9.982.556lei
I16Profit brut768.630lei
I18Profit net706.369lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați22

Indicatori · 2025

Marjă netă6,57%
Marjă brută7,15%
Rentabilitatea capitalurilor22,79%
Rentabilitatea activelor8,53%
Grad de îndatorare62,59%
Lichiditate curentă1,59
Cifră de afaceri pe salariat488.645lei
Fond de rulment3.050.513lei

Cifra de afaceri în timp

20132025
Creștere în ultimul an
24,15%
Creștere anuală compusă
56,45%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea A · Agricultură, silvicultură și pescuit

0220 Exploatarea forestieră

Cele mai nou înregistrate în județul Maramureș

Întrebări despre MARSINCA TRUCK SRL

Ce cifră de afaceri are MARSINCA TRUCK SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 10.750.188 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 706.369 lei.
MARSINCA TRUCK SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus MARSINCA TRUCK SRL?
13 bilanțuri, din 2013 până în 2025.
Câți angajați are MARSINCA TRUCK SRL?
22 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are MARSINCA TRUCK SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 5.184.892 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are MARSINCA TRUCK SRL?
86 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
MARSINCA TRUCK SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are MARSINCA TRUCK SRL?
Activitatea principală este CAEN 0220 — Exploatarea forestieră.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .