STEMARMIH CLEAN SRL

Activă

9601 Spălarea şi curăţarea (uscată) articolelor textile şi a produselor din blană

STEMARMIH CLEAN SRL (CUI 32310280) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Focşani, VRANCEA, înregistrată la 2 octombrie 2013, cu activitatea principală „spălarea şi curăţarea (uscată) articolelor textile şi a produselor din blană” (CAEN 9601).

A depus 13 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2013 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 728.032 lei, profit net de 233.007 lei, datorii de 921.796 lei, capitaluri proprii de 940.893 lei, 3 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 89 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

89

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

89 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Lichiditate
1.46 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

728.032lei

Venituri totale

775.765lei

Rezultat net

233.007lei

Datorii

921.796lei

Capitaluri proprii

940.893lei

Capital de lucru

427.532lei

Salariați

3

Cifră de afaceri pe salariat

242.677lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J39/543/2013
Data înregistrării
2 octombrie 2013

Activitate și sediu

Activitate principală
9601 — Spălarea şi curăţarea (uscată) articolelor textile şi a produselor din blană
Sediu social
JUD. VRANCEA, MUN. FOCŞANI, STR. MUNCITORI, NR.37

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2013–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+4,3%
Profitul, față de anul trecut
+0,5%
Creștere anuală compusă
+16,4%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

89clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate50.51%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate1.46 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate32.01%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare49.49%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință4.25%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2013–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA892013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

13 exerciții depuse, 2013–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate513.361lei
I2Active circulante1.349.328lei
I3Stocuri0lei
I4Creanțe65.312lei
I5Casa și conturi la bănci1.284.016lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii921.796lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri940.893lei
I11Capital subscris vărsat400lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă728.032lei
I14Venituri totale775.765lei
I15Cheltuieli totale497.938lei
I16Profit brut277.827lei
I18Profit net233.007lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați3

Indicatori · 2025

Marjă netă32,01%
Marjă brută38,16%
Rentabilitatea capitalurilor24,76%
Rentabilitatea activelor12,51%
Grad de îndatorare49,49%
Lichiditate curentă1,46
Cifră de afaceri pe salariat242.677lei
Fond de rulment427.532lei

Cifra de afaceri în timp

20132025
Creștere în ultimul an
4,25%
Creștere anuală compusă
16,37%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea S · Alte activități de servicii

9601 Spălarea și curățarea (uscată) articolelor textile și a produselor din blană

Cele mai nou înregistrate în județul Vrancea

Întrebări despre STEMARMIH CLEAN SRL

Ce cifră de afaceri are STEMARMIH CLEAN SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 728.032 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 233.007 lei.
STEMARMIH CLEAN SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus STEMARMIH CLEAN SRL?
13 bilanțuri, din 2013 până în 2025.
Câți angajați are STEMARMIH CLEAN SRL?
3 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are STEMARMIH CLEAN SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 921.796 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are STEMARMIH CLEAN SRL?
89 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
STEMARMIH CLEAN SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are STEMARMIH CLEAN SRL?
Activitatea principală este CAEN 9601 — Spălarea şi curăţarea (uscată) articolelor textile şi a produselor din blană.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .