TEAM IT & CC S.R.L.

Activă

6202 Activităţi de consultanţă în tehnologia informaţiei

TEAM IT & CC S.R.L. (CUI 32302031) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Preajba Com. Malu Mare, DOLJ, înregistrată la 30 septembrie 2013, cu activitatea principală „activităţi de consultanţă în tehnologia informaţiei” (CAEN 6202).

A depus 13 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2013 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 653.487 lei, profit net de 27.835 lei, datorii de 321.455 lei, capitaluri proprii de 569.077 lei, 3 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 87 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

87

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

87 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Tendință
-7.67%
Profitabilitate
4.26%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

653.487lei

Venituri totale

653.515lei

Rezultat net

27.835lei

Datorii

321.455lei

Capitaluri proprii

569.077lei

Capital de lucru

556.029lei

Salariați

3

Cifră de afaceri pe salariat

217.829lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J16/1517/2013
Data înregistrării
30 septembrie 2013

Activitate și sediu

Activitate principală
6202 — Activităţi de consultanţă în tehnologia informaţiei
Sediu social
JUD. DOLJ, SAT PREAJBA COM. MALU MARE, STR. HENRY FORD, NR.21B

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2013–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-7,7%
Profitul, față de anul trecut
-86,5%
Creștere anuală compusă
—

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

87clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate64.85%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate2.73 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate4.26%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare36.63%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință-7.67%

    Cifra de afaceri a scăzut ușor.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2013–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA872013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

13 exerciții depuse, 2013–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate83lei
I2Active circulante877.484lei
I3Stocuri86.421lei
I4Creanțe452.608lei
I5Casa și conturi la bănci338.455lei
I6Cheltuieli în avans12.965lei

Pasiv

I7Datorii321.455lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri569.077lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă653.487lei
I14Venituri totale653.515lei
I15Cheltuieli totale612.331lei
I16Profit brut41.184lei
I18Profit net27.835lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați3

Indicatori · 2025

Marjă netă4,26%
Marjă brută6,3%
Rentabilitatea capitalurilor4,89%
Rentabilitatea activelor3,17%
Grad de îndatorare36,63%
Lichiditate curentă2,73
Cifră de afaceri pe salariat217.829lei
Fond de rulment556.029lei

Cifra de afaceri în timp

20132025
Creștere în ultimul an
-7,67%
Creștere anuală compusă
—

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea J · Informații și comunicații

6202 Activități de consultanță în tehnologia informației

Cele mai nou înregistrate în județul Dolj

Întrebări despre TEAM IT & CC S.R.L.

Ce cifră de afaceri are TEAM IT & CC S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 653.487 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 27.835 lei.
TEAM IT & CC S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus TEAM IT & CC S.R.L.?
13 bilanțuri, din 2013 până în 2025.
Câți angajați are TEAM IT & CC S.R.L.?
3 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are TEAM IT & CC S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 321.455 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are TEAM IT & CC S.R.L.?
87 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
TEAM IT & CC S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are TEAM IT & CC S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 6202 — Activităţi de consultanţă în tehnologia informaţiei.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .