ARBOMAX S.R.L.

Activă

8230 Activităţi de organizare a expoziţiilor, târgurilor şi congreselor

ARBOMAX S.R.L. (CUI 32270177) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Sfântu Gheorghe, COVASNA, înregistrată la 23 septembrie 2013, cu activitatea principală „activităţi de organizare a expoziţiilor, târgurilor şi congreselor” (CAEN 8230).

A depus 13 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2013 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 2.455.770 lei, profit net de 136.710 lei, datorii de 2.458.239 lei, capitaluri proprii de 1.308.906 lei, 13 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 72 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

72

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

72 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.94 x
Îndatorare
65.25%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

2.455.770lei

Venituri totale

2.778.337lei

Rezultat net

136.710lei

Datorii

2.458.239lei

Capitaluri proprii

1.308.906lei

Capital de lucru

-150.627lei

Salariați

13

Cifră de afaceri pe salariat

188.905lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J14/198/2013
Nr. registrul comerțului, forma nouă
J2013000198143
Data înregistrării
23 septembrie 2013

Activitate și sediu

Activitate principală
8230 — Activităţi de organizare a expoziţiilor, târgurilor şi congreselor
Sediu social
JUD. COVASNA, MUN. SFÂNTU GHEORGHE, STR. FERMEI, NR.17/A

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2013–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+16,8%
Profitul, față de anul trecut
+11,4%
Creștere anuală compusă
+30,1%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

72clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate34.75%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate0.94 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate5.57%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare65.25%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință16.8%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2013–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA722013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

13 exerciții depuse, 2013–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate1.459.533lei
I2Active circulante2.307.612lei
I3Stocuri1.674.558lei
I4Creanțe588.212lei
I5Casa și conturi la bănci44.842lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii2.458.239lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri1.308.906lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă2.455.770lei
I14Venituri totale2.778.337lei
I15Cheltuieli totale2.610.036lei
I16Profit brut168.301lei
I18Profit net136.710lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați13

Indicatori · 2025

Marjă netă5,57%
Marjă brută6,85%
Rentabilitatea capitalurilor10,44%
Rentabilitatea activelor3,63%
Grad de îndatorare65,25%
Lichiditate curentă0,94
Cifră de afaceri pe salariat188.905lei
Fond de rulment-150.627lei

Cifra de afaceri în timp

20132025
Creștere în ultimul an
16,8%
Creștere anuală compusă
30,13%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea N · Servicii administrative și de suport

8230 Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor

Cele mai nou înregistrate în județul Covasna

Întrebări despre ARBOMAX S.R.L.

Ce cifră de afaceri are ARBOMAX S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 2.455.770 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 136.710 lei.
ARBOMAX S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus ARBOMAX S.R.L.?
13 bilanțuri, din 2013 până în 2025.
Câți angajați are ARBOMAX S.R.L.?
13 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are ARBOMAX S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 2.458.239 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are ARBOMAX S.R.L.?
72 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
ARBOMAX S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are ARBOMAX S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 8230 — Activităţi de organizare a expoziţiilor, târgurilor şi congreselor.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .