BRUNO BUTTONI SRL

Activă

4771 Comerţ cu amănuntul al îmbrăcămintei, în magazine specializate

BRUNO BUTTONI SRL (CUI 32212923) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Târgu Mureş, MUREŞ, înregistrată la 5 septembrie 2013, cu activitatea principală „comerţ cu amănuntul al îmbrăcămintei, în magazine specializate” (CAEN 4771).

A depus 13 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2013 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 2.808.243 lei, profit net de 45.590 lei, datorii de 1.024.606 lei, capitaluri proprii de 318.456 lei, 8 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 60 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

60

Scor de risc · clasa C

Risc moderat

60 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Profitabilitate
1.62%
Tendință
-8.38%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

2.808.243lei

Venituri totale

3.229.502lei

Rezultat net

45.590lei

Datorii

1.024.606lei

Capitaluri proprii

318.456lei

Capital de lucru

69.482lei

Salariați

8

Cifră de afaceri pe salariat

351.030lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2013000914262
Data înregistrării
5 septembrie 2013

Activitate și sediu

Activitate principală
4771 — Comerţ cu amănuntul al îmbrăcămintei, în magazine specializate
Sediu social
JUD. MUREŞ, MUN. TÂRGU MUREŞ, BLD. 1 DECEMBRIE 1918, NR.213, AP.4

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2013–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-8,4%
Profitul, față de anul trecut
-73,7%
Creștere anuală compusă
+43,4%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

60clasa C

Risc moderat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate23.71%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate1.07 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate1.62%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare76.29%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință-8.38%

    Cifra de afaceri a scăzut ușor.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2013–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA602013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

13 exerciții depuse, 2013–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate248.974lei
I2Active circulante1.094.088lei
I3Stocuri896.179lei
I4Creanțe174.641lei
I5Casa și conturi la bănci23.268lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii1.024.606lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri318.456lei
I11Capital subscris vărsat600.200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă2.808.243lei
I14Venituri totale3.229.502lei
I15Cheltuieli totale3.174.072lei
I16Profit brut55.430lei
I18Profit net45.590lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați8

Indicatori · 2025

Marjă netă1,62%
Marjă brută1,97%
Rentabilitatea capitalurilor14,32%
Rentabilitatea activelor3,39%
Grad de îndatorare76,29%
Lichiditate curentă1,07
Cifră de afaceri pe salariat351.030lei
Fond de rulment69.482lei

Cifra de afaceri în timp

20132025
Creștere în ultimul an
-8,38%
Creștere anuală compusă
43,39%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea G · Comerț cu ridicata și cu amănuntul

4771 Comerț cu amănuntul al îmbrăcăminții

Cele mai nou înregistrate în județul Mureș

Întrebări despre BRUNO BUTTONI SRL

Ce cifră de afaceri are BRUNO BUTTONI SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 2.808.243 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 45.590 lei.
BRUNO BUTTONI SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus BRUNO BUTTONI SRL?
13 bilanțuri, din 2013 până în 2025.
Câți angajați are BRUNO BUTTONI SRL?
8 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are BRUNO BUTTONI SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 1.024.606 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are BRUNO BUTTONI SRL?
60 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
BRUNO BUTTONI SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are BRUNO BUTTONI SRL?
Activitatea principală este CAEN 4771 — Comerţ cu amănuntul al îmbrăcămintei, în magazine specializate.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .