EFFECTIVE FLUX SRL

Activă

8559 Alte forme de învăţământ n.c.a.

EFFECTIVE FLUX SRL (CUI 32160425) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Arad, ARAD, înregistrată la 22 august 2013, cu activitatea principală „alte forme de învăţământ n.c.a.” (CAEN 8559).

A depus 13 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2013 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 3.601.371 lei, pierdere netă de 228.015 lei, datorii de 896.139 lei, capitaluri proprii de 137.452 lei, 11 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 44 din 100, clasa D — risc ridicat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

44

Scor de risc · clasa D

Risc ridicat

44 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Anul analizat s-a încheiat cu pierdere.
Profitabilitate
-6.33%
Îndatorare
88.42%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

3.601.371lei

Venituri totale

3.628.317lei

Rezultat net

-228.015lei

Datorii

896.139lei

Capitaluri proprii

137.452lei

Capital de lucru

62.864lei

Salariați

11

Cifră de afaceri pe salariat

327.397lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2013000929022
Data înregistrării
22 august 2013

Activitate și sediu

Activitate principală
8559 — Alte forme de învăţământ n.c.a.
Sediu social
JUD. ARAD, MUN. ARAD, BLD. DECEBAL, NR.18, AP.2

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2013–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-2,5%
Profitul, față de anul trecut
-147,7%
Creștere anuală compusă
+29,1%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

44clasa D

Risc ridicat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate13.56%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate1.07 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate-6.33%

    Anul s-a încheiat cu pierdere.

  • Îndatorare88.42%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință-2.5%

    Cifra de afaceri a scăzut ușor.

  • Istoricul rezultatelor1 ani

    Un an cu pierdere în perioada analizată.

Evoluția scorului

2013–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA442013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

13 exerciții depuse, 2013–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate54.506lei
I2Active circulante959.003lei
I3Stocuri60.204lei
I4Creanțe474.331lei
I5Casa și conturi la bănci424.468lei
I6Cheltuieli în avans20.082lei

Pasiv

I7Datorii896.139lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri137.452lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă3.601.371lei
I14Venituri totale3.628.317lei
I15Cheltuieli totale3.856.332lei
I16Profit brut0lei
I18Profit net0lei
I19Pierdere netă228.015lei
I20Număr mediu de salariați11

Indicatori · 2025

Marjă netă-6,33%
Marjă brută-6,33%
Rentabilitatea capitalurilor-165,89%
Rentabilitatea activelor-22,5%
Grad de îndatorare88,42%
Lichiditate curentă1,07
Cifră de afaceri pe salariat327.397lei
Fond de rulment62.864lei

Cifra de afaceri în timp

20132025
Creștere în ultimul an
-2,5%
Creștere anuală compusă
29,13%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea P · Învățământ

8559 Alte forme de învățământ n.c.a.

Cele mai nou înregistrate în județul Arad

Întrebări despre EFFECTIVE FLUX SRL

Ce cifră de afaceri are EFFECTIVE FLUX SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 3.601.371 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost -228.015 lei.
EFFECTIVE FLUX SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus EFFECTIVE FLUX SRL?
13 bilanțuri, din 2013 până în 2025.
Câți angajați are EFFECTIVE FLUX SRL?
11 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are EFFECTIVE FLUX SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 896.139 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are EFFECTIVE FLUX SRL?
44 din 100, clasa D (risc ridicat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
EFFECTIVE FLUX SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are EFFECTIVE FLUX SRL?
Activitatea principală este CAEN 8559 — Alte forme de învăţământ n.c.a..

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .