PARTENER CONSTRUCT GENERAL SRL

Activă

4322 Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat

PARTENER CONSTRUCT GENERAL SRL (CUI 32129578) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Orş. Năvodari, CONSTANŢA, înregistrată la 13 august 2013, cu activitatea principală „lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat” (CAEN 4322).

A depus 13 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2013 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 17.825.366 lei, profit net de 3.606.123 lei, datorii de 20.914.599 lei, capitaluri proprii de 2.170.045 lei, 87 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 54 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

54

Scor de risc · clasa C

Risc moderat

54 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Îndatorare
94.87%
Solvabilitate
9.84%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

17.825.366lei

Venituri totale

18.122.278lei

Rezultat net

3.606.123lei

Datorii

20.914.599lei

Capitaluri proprii

2.170.045lei

Capital de lucru

-1.369.004lei

Salariați

87

Cifră de afaceri pe salariat

204.889lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2013001837133
Data înregistrării
13 august 2013

Activitate și sediu

Activitate principală
4322 — Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat
Sediu social
JUD. CONSTANŢA, ORŞ. NĂVODARI, STR. MUZICII, NR.53, MANSARDA. CAMERA 1

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2013–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-17%
Profitul, față de anul trecut
+724,3%
Creștere anuală compusă
+44,5%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

54clasa C

Risc moderat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate9.84%

    Firma e finanțată aproape numai din datorii.

  • Lichiditate0.93 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate20.23%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare94.87%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință-17.04%

    Cifra de afaceri a scăzut ușor.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2013–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA542013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

13 exerciții depuse, 2013–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate2.500.321lei
I2Active circulante19.545.595lei
I3Stocuri4.406.474lei
I4Creanțe14.374.914lei
I5Casa și conturi la bănci764.207lei
I6Cheltuieli în avans1.995.856lei

Pasiv

I7Datorii20.914.599lei
I8Venituri în avans957.128lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri2.170.045lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă17.825.366lei
I14Venituri totale18.122.278lei
I15Cheltuieli totale13.711.882lei
I16Profit brut4.410.396lei
I18Profit net3.606.123lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați87

Indicatori · 2025

Marjă netă20,23%
Marjă brută24,74%
Rentabilitatea capitalurilor166,18%
Rentabilitatea activelor16,36%
Grad de îndatorare94,87%
Lichiditate curentă0,93
Cifră de afaceri pe salariat204.889lei
Fond de rulment-1.369.004lei

Cifra de afaceri în timp

20132025
Creștere în ultimul an
-17,04%
Creștere anuală compusă
44,5%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea F · Construcții

4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

Cele mai nou înregistrate în județul Constanța

Întrebări despre PARTENER CONSTRUCT GENERAL SRL

Ce cifră de afaceri are PARTENER CONSTRUCT GENERAL SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 17.825.366 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 3.606.123 lei.
PARTENER CONSTRUCT GENERAL SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus PARTENER CONSTRUCT GENERAL SRL?
13 bilanțuri, din 2013 până în 2025.
Câți angajați are PARTENER CONSTRUCT GENERAL SRL?
87 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are PARTENER CONSTRUCT GENERAL SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 20.914.599 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are PARTENER CONSTRUCT GENERAL SRL?
54 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
PARTENER CONSTRUCT GENERAL SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are PARTENER CONSTRUCT GENERAL SRL?
Activitatea principală este CAEN 4322 — Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .