W.K.A. RO VISION SRL

Activă

8510 Învăţământ preşcolar

W.K.A. RO VISION SRL (CUI 32116977) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Agigea Com. Agigea, CONSTANŢA, înregistrată la 8 august 2013, cu activitatea principală „învăţământ preşcolar” (CAEN 8510).

A depus 13 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2013 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 178.520 lei, profit net de 296.425 lei, datorii de 516.188 lei, capitaluri proprii de 289.021 lei, 0 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 74 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

74

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

74 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Istoricul rezultatelor
2 ani
Îndatorare
62.07%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

178.520lei

Venituri totale

1.274.963lei

Rezultat net

296.425lei

Datorii

516.188lei

Capitaluri proprii

289.021lei

Capital de lucru

126.767lei

Salariați

0

Cifră de afaceri pe salariat

—

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J13/1817/2013
Data înregistrării
8 august 2013

Activitate și sediu

Activitate principală
8510 — Învăţământ preşcolar
Sediu social
JUD. CONSTANŢA, SAT AGIGEA COM. AGIGEA, ŞOS. MANGALIEI, CAMERA 1, BL.C2, SC.A, ET.1, AP.5

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2013–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+11,9%
Profitul, față de anul trecut
+306,7%
Creștere anuală compusă
+63,2%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

74clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate34.76%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate1.25 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate166.05%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare62.07%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință11.89%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor2 ani

    2 ani cu pierdere din 3.

Evoluția scorului

2013–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA742013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

13 exerciții depuse, 2013–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate188.634lei
I2Active circulante642.955lei
I3Stocuri11.852lei
I4Creanțe538.577lei
I5Casa și conturi la bănci92.526lei
I6Cheltuieli în avans607lei

Pasiv

I7Datorii516.188lei
I8Venituri în avans26.987lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri289.021lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă178.520lei
I14Venituri totale1.274.963lei
I15Cheltuieli totale978.538lei
I16Profit brut296.425lei
I18Profit net296.425lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați0

Indicatori · 2025

Marjă netă166,05%
Marjă brută166,05%
Rentabilitatea capitalurilor102,56%
Rentabilitatea activelor35,65%
Grad de îndatorare62,07%
Lichiditate curentă1,25
Cifră de afaceri pe salariat—
Fond de rulment126.767lei

Cifra de afaceri în timp

20132025
Creștere în ultimul an
11,89%
Creștere anuală compusă
63,2%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea P · Învățământ

8510 Învățământ preșcolar

Cele mai nou înregistrate în județul Constanța

Întrebări despre W.K.A. RO VISION SRL

Ce cifră de afaceri are W.K.A. RO VISION SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 178.520 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 296.425 lei.
W.K.A. RO VISION SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus W.K.A. RO VISION SRL?
13 bilanțuri, din 2013 până în 2025.
Câți angajați are W.K.A. RO VISION SRL?
0 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are W.K.A. RO VISION SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 516.188 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are W.K.A. RO VISION SRL?
74 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
W.K.A. RO VISION SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are W.K.A. RO VISION SRL?
Activitatea principală este CAEN 8510 — Învăţământ preşcolar.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .