RMS LOGISTIC S.R.L.

Activă

4941 Transporturi rutiere de mărfuri

RMS LOGISTIC S.R.L. (CUI 32079925) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Râmnicu Vâlcea, VÂLCEA, înregistrată la 30 iulie 2013, cu activitatea principală „transporturi rutiere de mărfuri” (CAEN 4941).

A depus 13 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2013 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 60.608.911 lei, profit net de 5.241.131 lei, datorii de 21.893.886 lei, capitaluri proprii de 5.499.284 lei, 34 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 73 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

73

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

73 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
79.92%
Solvabilitate
20.08%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

60.608.911lei

Venituri totale

61.434.241lei

Rezultat net

5.241.131lei

Datorii

21.893.886lei

Capitaluri proprii

5.499.284lei

Capital de lucru

2.268.430lei

Salariați

34

Cifră de afaceri pe salariat

1.782.615lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2013000428385
Data înregistrării
30 iulie 2013

Activitate și sediu

Activitate principală
4941 — Transporturi rutiere de mărfuri
Sediu social
JUD. VÂLCEA, MUN. RÂMNICU VÂLCEA, STR. GIB MIHĂESCU, NR.30A, BL.RO1, SC.A, ET.8, AP.53

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2013–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+3%
Profitul, față de anul trecut
+5,1%
Creștere anuală compusă
+72,4%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

73clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate20.08%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate1.1 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate8.65%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare79.92%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință3.03%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2013–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA732013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

13 exerciții depuse, 2013–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate3.230.854lei
I2Active circulante24.162.316lei
I3Stocuri0lei
I4Creanțe23.410.934lei
I5Casa și conturi la bănci751.382lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii21.893.886lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri5.499.284lei
I11Capital subscris vărsat210lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă60.608.911lei
I14Venituri totale61.434.241lei
I15Cheltuieli totale55.472.442lei
I16Profit brut5.961.799lei
I18Profit net5.241.131lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați34

Indicatori · 2025

Marjă netă8,65%
Marjă brută9,84%
Rentabilitatea capitalurilor95,31%
Rentabilitatea activelor19,13%
Grad de îndatorare79,92%
Lichiditate curentă1,10
Cifră de afaceri pe salariat1,78 mil.lei
Fond de rulment2.268.430lei

Cifra de afaceri în timp

20132025
Creștere în ultimul an
3,03%
Creștere anuală compusă
72,42%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea H · Transport și depozitare

4941 Transporturi rutiere de mărfuri

Cele mai nou înregistrate în județul Vâlcea

Întrebări despre RMS LOGISTIC S.R.L.

Ce cifră de afaceri are RMS LOGISTIC S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 60.608.911 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 5.241.131 lei.
RMS LOGISTIC S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus RMS LOGISTIC S.R.L.?
13 bilanțuri, din 2013 până în 2025.
Câți angajați are RMS LOGISTIC S.R.L.?
34 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are RMS LOGISTIC S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 21.893.886 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are RMS LOGISTIC S.R.L.?
73 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
RMS LOGISTIC S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are RMS LOGISTIC S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 4941 — Transporturi rutiere de mărfuri.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .