BASIC VISION SRL

Activă

8699 Alte activități referitoare la sănătatea umană n.c.a.

BASIC VISION SRL (CUI 32056450) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Timişoara, TIMIŞ, înregistrată la 24 iulie 2013, cu activitatea principală „alte activități referitoare la sănătatea umană n.c.a.” (CAEN 8699).

A depus 13 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2013 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 2.005.381 lei, profit net de 150.189 lei, datorii de 878.704 lei, capitaluri proprii de 314.423 lei, 5 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 73 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

73

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

73 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
73.65%
Solvabilitate
26.35%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

2.005.381lei

Venituri totale

2.038.675lei

Rezultat net

150.189lei

Datorii

878.704lei

Capitaluri proprii

314.423lei

Capital de lucru

117.019lei

Salariați

5

Cifră de afaceri pe salariat

401.076lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2013001874358
Data înregistrării
24 iulie 2013

Activitate și sediu

Activitate principală
8699 — Alte activități referitoare la sănătatea umană n.c.a.
Sediu social
JUD. TIMIŞ, MUN. TIMIŞOARA, STR. MITROPOLIT ANDREI ŞAGUNA, CAMERA 3, BL.A5, AP.14

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2013–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+6%
Profitul, față de anul trecut
+26,8%
Creștere anuală compusă
+81,1%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

73clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate26.35%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate1.13 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate7.49%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare73.65%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință6%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2013–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA732013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

13 exerciții depuse, 2013–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate197.404lei
I2Active circulante995.723lei
I3Stocuri783.649lei
I4Creanțe176.026lei
I5Casa și conturi la bănci36.048lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii878.704lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri314.423lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă2.005.381lei
I14Venituri totale2.038.675lei
I15Cheltuieli totale1.844.197lei
I16Profit brut194.478lei
I18Profit net150.189lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați5

Indicatori · 2025

Marjă netă7,49%
Marjă brută9,7%
Rentabilitatea capitalurilor47,77%
Rentabilitatea activelor12,59%
Grad de îndatorare73,65%
Lichiditate curentă1,13
Cifră de afaceri pe salariat401.076lei
Fond de rulment117.019lei

Cifra de afaceri în timp

20132025
Creștere în ultimul an
6%
Creștere anuală compusă
81,13%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea Q · Sănătate și asistență socială

8699 Alte activități referitoare la sănătatea umană n.c.a.

Cele mai nou înregistrate în județul Timiș

Întrebări despre BASIC VISION SRL

Ce cifră de afaceri are BASIC VISION SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 2.005.381 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 150.189 lei.
BASIC VISION SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus BASIC VISION SRL?
13 bilanțuri, din 2013 până în 2025.
Câți angajați are BASIC VISION SRL?
5 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are BASIC VISION SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 878.704 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are BASIC VISION SRL?
73 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
BASIC VISION SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are BASIC VISION SRL?
Activitatea principală este CAEN 8699 — Alte activități referitoare la sănătatea umană n.c.a..

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .