FANPLACE IT S.R.L.

Activă

4791 Comerţ cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet

FANPLACE IT S.R.L. (CUI 31962960) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Căldăraru Com. Cernica, ILFOV, înregistrată la 4 iulie 2013, cu activitatea principală „comerţ cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin internet” (CAEN 4791).

A depus 13 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2013 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 297.797.367 lei, profit net de 2.439.219 lei, datorii de 40.131.983 lei, capitaluri proprii de 13.949.213 lei, 57 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 64 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

64

Scor de risc · clasa C

Risc moderat

64 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Profitabilitate
0.82%
Îndatorare
74.21%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

297.797.367lei

Venituri totale

297.876.994lei

Rezultat net

2.439.219lei

Datorii

40.131.983lei

Capitaluri proprii

13.949.213lei

Capital de lucru

12.362.383lei

Salariați

57

Cifră de afaceri pe salariat

5.224.515lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2022004437233
Data înregistrării
4 iulie 2013

Activitate și sediu

Activitate principală
4791 — Comerţ cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
Sediu social
JUD. ILFOV, SAT CĂLDĂRARU COM. CERNICA, STR. OXIGENULUI, NR.1H

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2013–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+8,4%
Profitul, față de anul trecut
-46%
Creștere anuală compusă
+54,1%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

64clasa C

Risc moderat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate25.79%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate1.31 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate0.82%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare74.21%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință8.41%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2013–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA642013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

13 exerciții depuse, 2013–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate1.586.830lei
I2Active circulante52.494.366lei
I3Stocuri43.563.400lei
I4Creanțe7.038.370lei
I5Casa și conturi la bănci1.892.596lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii40.131.983lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri13.949.213lei
I11Capital subscris vărsat200.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă297.797.367lei
I14Venituri totale297.876.994lei
I15Cheltuieli totale292.494.721lei
I16Profit brut5.382.273lei
I18Profit net2.439.219lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați57

Indicatori · 2025

Marjă netă0,82%
Marjă brută1,81%
Rentabilitatea capitalurilor17,49%
Rentabilitatea activelor4,51%
Grad de îndatorare74,21%
Lichiditate curentă1,31
Cifră de afaceri pe salariat5,22 mil.lei
Fond de rulment12.362.383lei

Cifra de afaceri în timp

20132025
Creștere în ultimul an
8,41%
Creștere anuală compusă
54,13%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea G · Comerț cu ridicata și cu amănuntul

4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat

Cele mai nou înregistrate în județul Ilfov

Întrebări despre FANPLACE IT S.R.L.

Ce cifră de afaceri are FANPLACE IT S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 297.797.367 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 2.439.219 lei.
FANPLACE IT S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus FANPLACE IT S.R.L.?
13 bilanțuri, din 2013 până în 2025.
Câți angajați are FANPLACE IT S.R.L.?
57 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are FANPLACE IT S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 40.131.983 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are FANPLACE IT S.R.L.?
64 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
FANPLACE IT S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are FANPLACE IT S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 4791 — Comerţ cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .