ADREM ENGINEERING S.A.

Activă

7112 Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea

ADREM ENGINEERING S.A. (CUI 31954525) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sector 1 Mun. Bucureşti, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, înregistrată la 2 iulie 2013, cu activitatea principală „activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea” (CAEN 7112).

A depus 13 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2013 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 249.219.426 lei, profit net de 29.048.524 lei, datorii de 108.872.380 lei, capitaluri proprii de 40.661.149 lei, 76 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 78 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

78

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

78 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
70.82%
Solvabilitate
26.45%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

249.219.426lei

Venituri totale

249.627.629lei

Rezultat net

29.048.524lei

Datorii

108.872.380lei

Capitaluri proprii

40.661.149lei

Capital de lucru

38.354.287lei

Salariați

76

Cifră de afaceri pe salariat

3.279.203lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2013008354404
Data înregistrării
2 iulie 2013

Activitate și sediu

Activitate principală
7112 — Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea
Sediu social
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 1, BLD. IANCU DE HUNEDOARA, NR.48, CLADIREA CRYSTAL TOWER, ET.6 SI 8

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2013–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+211%
Profitul, față de anul trecut
+28,4%
Creștere anuală compusă
+87,4%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

78clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate26.45%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate1.35 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate11.66%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare70.82%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință210.99%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2013–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA782013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

13 exerciții depuse, 2013–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate6.507.247lei
I2Active circulante147.226.667lei
I3Stocuri10.646.694lei
I4Creanțe135.140.948lei
I5Casa și conturi la bănci1.439.025lei
I6Cheltuieli în avans1.609.277lei

Pasiv

I7Datorii108.872.380lei
I8Venituri în avans5.082.012lei
I9Provizioane727.650lei
I10Capitaluri40.661.149lei
I11Capital subscris vărsat11.349.500lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă249.219.426lei
I14Venituri totale249.627.629lei
I15Cheltuieli totale216.052.710lei
I16Profit brut33.574.919lei
I18Profit net29.048.524lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați76

Indicatori · 2025

Marjă netă11,66%
Marjă brută13,47%
Rentabilitatea capitalurilor71,44%
Rentabilitatea activelor18,9%
Grad de îndatorare70,82%
Lichiditate curentă1,35
Cifră de afaceri pe salariat3,28 mil.lei
Fond de rulment38.354.287lei

Cifra de afaceri în timp

20132025
Creștere în ultimul an
210,99%
Creștere anuală compusă
87,43%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea M · Activități profesionale, științifice și tehnice

7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

Cele mai nou înregistrate în județul București

Întrebări despre ADREM ENGINEERING S.A.

Ce cifră de afaceri are ADREM ENGINEERING S.A.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 249.219.426 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 29.048.524 lei.
ADREM ENGINEERING S.A. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus ADREM ENGINEERING S.A.?
13 bilanțuri, din 2013 până în 2025.
Câți angajați are ADREM ENGINEERING S.A.?
76 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are ADREM ENGINEERING S.A.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 108.872.380 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are ADREM ENGINEERING S.A.?
78 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
ADREM ENGINEERING S.A. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are ADREM ENGINEERING S.A.?
Activitatea principală este CAEN 7112 — Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .