SMART ORDER SRL

Activă

8292 Activităţi de ambalare

SMART ORDER SRL (CUI 31912848) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Orş. Chitila, ILFOV, înregistrată la 26 iunie 2013, cu activitatea principală „activităţi de ambalare” (CAEN 8292).

A depus 2 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2024 și 2025. Nu apare cu bilanț depus pentru 2021, 2022 și 2023. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 843.531 lei, profit net de 257.359 lei, datorii de 42.268 lei, capitaluri proprii de 256.650 lei, 1 salariat.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 96 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

96

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

96 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Istoricul rezultatelor
1 ani

Calculat din puține exerciții financiare — ia-l ca orientare, nu ca verdict.

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

843.531lei

Venituri totale

843.532lei

Rezultat net

257.359lei

Datorii

42.268lei

Capitaluri proprii

256.650lei

Capital de lucru

243.790lei

Salariați

1

Cifră de afaceri pe salariat

843.531lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J23/1905/2013
Data înregistrării
26 iunie 2013

Activitate și sediu

Activitate principală
8292 — Activităţi de ambalare
Sediu social
JUD. ILFOV, ORŞ. CHITILA, STR. AUREL VLAICU, NR.101, PARTER, AP.1

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

3 bilanțuri nu apar depuse Nu găsim depuse situațiile financiare pe 2021, 2022 și 2023. Termenul legal pentru 2023 a fost 29 mai 2024, adică 150 de zile de la încheierea exercițiului (Legea contabilității 82/1991, art. 36). Au trecut 892 de zile. Amenda pentru întârziere e de la 4.500 la 13.500 lei pentru toți cei 3 ani, fiecare exercițiu nedepus fiind o contravenție separată — tranșa de peste 30 de zile lucrătoare (art. 42). Peste amendă: din 1 ianuarie 2026, firma care nu depune în cinci luni de la termen poate fi declarată inactivă fiscal(Codul de procedură fiscală, art. 92, modificat prin Legea 239/2025). Ne uităm la ce a publicat Ministerul Finanțelor. O depunere din ultimele zile poate să nu apară încă aici.

Evoluția firmei

2024–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+1.470,3%
Profitul, față de anul trecut
+28.412,3%
Creștere anuală compusă
+1.470,3%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

96clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate85.86%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate6.77 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate30.51%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare14.14%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință1470.32%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor1 ani

    Un an cu pierdere în perioada analizată.

Evoluția scorului

2024–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA9620242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

2 exerciții depuse, 2024–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate12.860lei
I2Active circulante286.058lei
I3Stocuri0lei
I4Creanțe257.651lei
I5Casa și conturi la bănci28.407lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii42.268lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri256.650lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă843.531lei
I14Venituri totale843.532lei
I15Cheltuieli totale566.431lei
I16Profit brut277.101lei
I18Profit net257.359lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați1

Indicatori · 2025

Marjă netă30,51%
Marjă brută32,85%
Rentabilitatea capitalurilor100,28%
Rentabilitatea activelor86,1%
Grad de îndatorare14,14%
Lichiditate curentă6,77
Cifră de afaceri pe salariat843.531lei
Fond de rulment243.790lei

Cifra de afaceri în timp

20242025
Creștere în ultimul an
1.470,32%
Creștere anuală compusă
1.470,32%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea N · Servicii administrative și de suport

8292 Activități de ambalare

Cele mai nou înregistrate în județul Ilfov

Întrebări despre SMART ORDER SRL

Ce cifră de afaceri are SMART ORDER SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 843.531 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 257.359 lei.
SMART ORDER SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus SMART ORDER SRL?
2 bilanțuri, din 2024 până în 2025. Nu apar depuse situațiile pentru 2021, 2022 și 2023.
Câți angajați are SMART ORDER SRL?
1 salariat, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are SMART ORDER SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 42.268 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are SMART ORDER SRL?
96 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
SMART ORDER SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are SMART ORDER SRL?
Activitatea principală este CAEN 8292 — Activităţi de ambalare.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .