STAR ASSEMBLY SRL

Activă

2815 Fabricarea lagărelor, angrenajelor, cutiilor de viteză şi a elementelor mecanice dentransmisie

STAR ASSEMBLY SRL (CUI 31875758) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Sebeş, ALBA, înregistrată la 19 iunie 2013, cu activitatea principală „fabricarea lagărelor, angrenajelor, cutiilor de viteză şi a elementelor mecanice dentransmisie” (CAEN 2815).

A depus 13 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2013 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 9.607.925.468 lei, profit net de 352.106.178 lei, datorii de 586.882.145 lei, capitaluri proprii de 1.419.760.578 lei, 1.429 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 81 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

81

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

81 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Tendință
-9.9%
Profitabilitate
3.66%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

9.607.925.468lei

Venituri totale

9.693.440.832lei

Rezultat net

352.106.178lei

Datorii

586.882.145lei

Capitaluri proprii

1.419.760.578lei

Capital de lucru

150.140.335lei

Salariați

1.429

Cifră de afaceri pe salariat

6.723.531lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J1/387/2013
Nr. registrul comerțului, forma nouă
J01/387/2013
Data înregistrării
19 iunie 2013

Activitate și sediu

Activitate principală
2815 — Fabricarea lagărelor, angrenajelor, cutiilor de viteză şi a elementelor mecanice dentransmisie
Sediu social
JUD. ALBA, MUN. SEBEŞ, STR. AUGUSTIN BENA, NR.106

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2013–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-9,9%
Profitul, față de anul trecut
+5,8%
Creștere anuală compusă
+103,5%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

81clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate68.88%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate1.26 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate3.66%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare28.47%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință-9.9%

    Cifra de afaceri a scăzut ușor.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2013–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA812013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

13 exerciții depuse, 2013–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate1.324.309.140lei
I2Active circulante737.022.480lei
I3Stocuri438.880.482lei
I4Creanțe193.725.026lei
I5Casa și conturi la bănci104.416.972lei
I6Cheltuieli în avans305.734lei

Pasiv

I7Datorii586.882.145lei
I8Venituri în avans43.168.592lei
I9Provizioane11.826.039lei
I10Capitaluri1.419.760.578lei
I11Capital subscris vărsat664.712.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă9.607.925.468lei
I14Venituri totale9.693.440.832lei
I15Cheltuieli totale9.262.173.439lei
I16Profit brut431.267.393lei
I18Profit net352.106.178lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați1.429

Indicatori · 2025

Marjă netă3,66%
Marjă brută4,49%
Rentabilitatea capitalurilor24,8%
Rentabilitatea activelor17,08%
Grad de îndatorare28,47%
Lichiditate curentă1,26
Cifră de afaceri pe salariat6,72 mil.lei
Fond de rulment150.140.335lei

Cifra de afaceri în timp

20132025
Creștere în ultimul an
-9,9%
Creștere anuală compusă
103,51%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea C · Industria prelucrătoare

2815 Fabricarea lagărelor, angrenajelor, cutiilor de viteză și a elementelor mecanice de transmisie

Cele mai nou înregistrate în județul Alba

Întrebări despre STAR ASSEMBLY SRL

Ce cifră de afaceri are STAR ASSEMBLY SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 9.607.925.468 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 352.106.178 lei.
STAR ASSEMBLY SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus STAR ASSEMBLY SRL?
13 bilanțuri, din 2013 până în 2025.
Câți angajați are STAR ASSEMBLY SRL?
1.429 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are STAR ASSEMBLY SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 586.882.145 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are STAR ASSEMBLY SRL?
81 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
STAR ASSEMBLY SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are STAR ASSEMBLY SRL?
Activitatea principală este CAEN 2815 — Fabricarea lagărelor, angrenajelor, cutiilor de viteză şi a elementelor mecanice dentransmisie.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .