EFT FURNIZARE SRL

Activă

3515 Comercializarea energiei electrice

EFT FURNIZARE SRL (CUI 31805841) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sector 5 Mun. Bucureşti, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, înregistrată la 12 iunie 2013, cu activitatea principală „comercializarea energiei electrice” (CAEN 3515).

A depus 13 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2013 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 556.459.454 lei, profit net de 29.492.324 lei, datorii de 51.796.699 lei, capitaluri proprii de 29.494.724 lei, 4 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 86 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

86

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

86 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
63.73%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

556.459.454lei

Venituri totale

576.286.965lei

Rezultat net

29.492.324lei

Datorii

51.796.699lei

Capitaluri proprii

29.494.724lei

Capital de lucru

27.557.075lei

Salariați

4

Cifră de afaceri pe salariat

139.114.864lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J40/7410/2013
Nr. registrul comerțului, forma nouă
J2013007410406
Data înregistrării
12 iunie 2013

Activitate și sediu

Activitate principală
3515 — Comercializarea energiei electrice
Sediu social
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 5, STR ION CREANGĂ, NR.7, ET.4, AP.17

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2013–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+113,9%
Profitul, față de anul trecut
+47,2%
Creștere anuală compusă
—

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

86clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate36.29%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate1.53 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate5.3%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare63.73%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință113.9%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2013–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA862013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

13 exerciții depuse, 2013–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate1.917.218lei
I2Active circulante79.353.774lei
I3Stocuri0lei
I4Creanțe78.071.690lei
I5Casa și conturi la bănci1.282.084lei
I6Cheltuieli în avans25.135lei

Pasiv

I7Datorii51.796.699lei
I8Venituri în avans4.704lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri29.494.724lei
I11Capital subscris vărsat2.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă556.459.454lei
I14Venituri totale576.286.965lei
I15Cheltuieli totale541.917.947lei
I16Profit brut34.369.018lei
I18Profit net29.492.324lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați4

Indicatori · 2025

Marjă netă5,3%
Marjă brută6,18%
Rentabilitatea capitalurilor99,99%
Rentabilitatea activelor36,29%
Grad de îndatorare63,73%
Lichiditate curentă1,53
Cifră de afaceri pe salariat139,11 mil.lei
Fond de rulment27.557.075lei

Cifra de afaceri în timp

20132025
Creștere în ultimul an
113,9%
Creștere anuală compusă
—

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea D · Energie electrică, termică, gaze și aer condiționat

3515 Comercializarea energiei electrice

Cele mai nou înregistrate în județul București

Întrebări despre EFT FURNIZARE SRL

Ce cifră de afaceri are EFT FURNIZARE SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 556.459.454 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 29.492.324 lei.
EFT FURNIZARE SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus EFT FURNIZARE SRL?
13 bilanțuri, din 2013 până în 2025.
Câți angajați are EFT FURNIZARE SRL?
4 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are EFT FURNIZARE SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 51.796.699 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are EFT FURNIZARE SRL?
86 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
EFT FURNIZARE SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are EFT FURNIZARE SRL?
Activitatea principală este CAEN 3515 — Comercializarea energiei electrice.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .