STADTLER TRANS SRL

Activă

4941 Transporturi rutiere de mărfuri

STADTLER TRANS SRL (CUI 31754373) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Bacău, BACĂU, înregistrată la 6 iunie 2013, cu activitatea principală „transporturi rutiere de mărfuri” (CAEN 4941).

A depus 13 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2013 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 27.720.624 lei, profit net de 810.622 lei, datorii de 11.029.510 lei, capitaluri proprii de 9.685.901 lei, 44 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 74 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

74

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

74 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.87 x
Profitabilitate
2.92%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

27.720.624lei

Venituri totale

29.050.726lei

Rezultat net

810.622lei

Datorii

11.029.510lei

Capitaluri proprii

9.685.901lei

Capital de lucru

-1.417.133lei

Salariați

44

Cifră de afaceri pe salariat

630.014lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J4/571/2013
Nr. registrul comerțului, forma nouă
J2013000571047
Data înregistrării
6 iunie 2013

Activitate și sediu

Activitate principală
4941 — Transporturi rutiere de mărfuri
Sediu social
JUD. BACĂU, MUN. BACĂU, STR. EROU CIPRIAN PINTEA, NR.12D, ET.PARTER

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2013–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+24,7%
Profitul, față de anul trecut
+3.271,4%
Creștere anuală compusă
+31,2%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

74clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate46.89%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate0.87 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate2.92%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare53.4%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință24.66%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2013–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA742013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

13 exerciții depuse, 2013–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate11.043.943lei
I2Active circulante9.612.377lei
I3Stocuri94.483lei
I4Creanțe6.615.233lei
I5Casa și conturi la bănci2.902.661lei
I6Cheltuieli în avans59.091lei

Pasiv

I7Datorii11.029.510lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri9.685.901lei
I11Capital subscris vărsat2.400.200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă27.720.624lei
I14Venituri totale29.050.726lei
I15Cheltuieli totale28.126.042lei
I16Profit brut924.684lei
I18Profit net810.622lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați44

Indicatori · 2025

Marjă netă2,92%
Marjă brută3,34%
Rentabilitatea capitalurilor8,37%
Rentabilitatea activelor3,92%
Grad de îndatorare53,4%
Lichiditate curentă0,87
Cifră de afaceri pe salariat630.014lei
Fond de rulment-1.417.133lei

Cifra de afaceri în timp

20132025
Creștere în ultimul an
24,66%
Creștere anuală compusă
31,15%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea H · Transport și depozitare

4941 Transporturi rutiere de mărfuri

Cele mai nou înregistrate în județul Bacău

Întrebări despre STADTLER TRANS SRL

Ce cifră de afaceri are STADTLER TRANS SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 27.720.624 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 810.622 lei.
STADTLER TRANS SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus STADTLER TRANS SRL?
13 bilanțuri, din 2013 până în 2025.
Câți angajați are STADTLER TRANS SRL?
44 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are STADTLER TRANS SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 11.029.510 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are STADTLER TRANS SRL?
74 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
STADTLER TRANS SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are STADTLER TRANS SRL?
Activitatea principală este CAEN 4941 — Transporturi rutiere de mărfuri.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .