AUTO MOMENT SRL

Activă

3821 Tratarea şi eliminarea deşeurilor nepericuloase

AUTO MOMENT SRL (CUI 31695188) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Osoi Com. Comarna, IAŞI, înregistrată la 27 mai 2013, cu activitatea principală „tratarea şi eliminarea deşeurilor nepericuloase” (CAEN 3821).

A depus 13 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2013 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 298.835 lei, profit net de 39.806 lei, datorii de 380.123 lei, capitaluri proprii de 37.622 lei, 3 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 39 din 100, clasa D — risc ridicat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

39

Scor de risc · clasa D

Risc ridicat

39 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Datoriile depășesc totalul activelor.
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.

Din cei șase factori ieșeau 44 de puncte, dar scorul e plafonat la 39: o firmă în situația asta nu poate fi socotită mai bună de atât, oricât de bine ar arăta restul cifrelor.

Îndatorare
113.89%
Tendință
-45.17%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

298.835lei

Venituri totale

404.468lei

Rezultat net

39.806lei

Datorii

380.123lei

Capitaluri proprii

37.622lei

Capital de lucru

-308.404lei

Salariați

3

Cifră de afaceri pe salariat

99.612lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J22/947/2013
Nr. registrul comerțului, forma nouă
J2013000947224
Data înregistrării
27 mai 2013

Activitate și sediu

Activitate principală
3821 — Tratarea şi eliminarea deşeurilor nepericuloase
Sediu social
JUD. IAŞI, SAT OSOI COM. COMARNA, NR.56A, CAMERA NR. 1

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2013–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-45,2%
Profitul, față de anul trecut
+139,6%
Creștere anuală compusă
+24,4%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

39clasa D

Risc ridicat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate11.27%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate0.19 x

    Activele circulante acoperă mai puțin de jumătate din datorii.

  • Profitabilitate13.32%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare113.89%

    Datoriile depășesc valoarea activelor.

  • Tendință-45.17%

    Cifra de afaceri a scăzut cu peste 20% față de anul anterior.

  • Istoricul rezultatelor1 ani

    Un an cu pierdere în perioada analizată.

Evoluția scorului

2013–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA392013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

13 exerciții depuse, 2013–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate262.052lei
I2Active circulante71.719lei
I3Stocuri3.442lei
I4Creanțe41.511lei
I5Casa și conturi la bănci26.766lei
I6Cheltuieli în avans83.974lei

Pasiv

I7Datorii380.123lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri37.622lei
I11Capital subscris vărsat0lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă298.835lei
I14Venituri totale404.468lei
I15Cheltuieli totale355.241lei
I16Profit brut49.227lei
I18Profit net39.806lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați3

Indicatori · 2025

Marjă netă13,32%
Marjă brută16,47%
Rentabilitatea capitalurilor105,81%
Rentabilitatea activelor11,93%
Grad de îndatorare113,89%
Lichiditate curentă0,19
Cifră de afaceri pe salariat99.612lei
Fond de rulment-308.404lei

Cifra de afaceri în timp

20132025
Creștere în ultimul an
-45,17%
Creștere anuală compusă
24,4%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea E · Apă, salubritate, gestionarea deșeurilor

3821 Recuperarea materialelor reciclabile

Cele mai nou înregistrate în județul Iași

Întrebări despre AUTO MOMENT SRL

Ce cifră de afaceri are AUTO MOMENT SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 298.835 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 39.806 lei.
AUTO MOMENT SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus AUTO MOMENT SRL?
13 bilanțuri, din 2013 până în 2025.
Câți angajați are AUTO MOMENT SRL?
3 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are AUTO MOMENT SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 380.123 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are AUTO MOMENT SRL?
39 din 100, clasa D (risc ridicat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
AUTO MOMENT SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are AUTO MOMENT SRL?
Activitatea principală este CAEN 3821 — Tratarea şi eliminarea deşeurilor nepericuloase.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .