TIBIS SECURITY SRL

Activă

8010 Activităţi de protecţie şi gardă

TIBIS SECURITY SRL (CUI 31693381) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Sânpaul Com. Sânpaul, MUREŞ, înregistrată la 27 mai 2013, cu activitatea principală „activităţi de protecţie şi gardă” (CAEN 8010).

A depus 13 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2013 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 1.840.378 lei, profit net de 309.850 lei, datorii de 682.556 lei, capitaluri proprii de 221.246 lei, 21 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 78 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

78

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

78 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
75.52%
Solvabilitate
24.48%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

1.840.378lei

Venituri totale

1.840.383lei

Rezultat net

309.850lei

Datorii

682.556lei

Capitaluri proprii

221.246lei

Capital de lucru

2.236lei

Salariați

21

Cifră de afaceri pe salariat

87.637lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J26/564/2013
Data înregistrării
27 mai 2013

Activitate și sediu

Activitate principală
8010 — Activităţi de protecţie şi gardă
Sediu social
JUD. MUREŞ, SAT SÂNPAUL COM. SÂNPAUL, SÎNPAUL, NR.14B

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2013–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+25,8%
Profitul, față de anul trecut
-19,5%
Creștere anuală compusă
—

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

78clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate24.48%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate1 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate16.84%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare75.52%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință25.78%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2013–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA782013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

13 exerciții depuse, 2013–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate219.010lei
I2Active circulante684.792lei
I3Stocuri0lei
I4Creanțe610.150lei
I5Casa și conturi la bănci74.642lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii682.556lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri221.246lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă1.840.378lei
I14Venituri totale1.840.383lei
I15Cheltuieli totale1.474.112lei
I16Profit brut366.271lei
I18Profit net309.850lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați21

Indicatori · 2025

Marjă netă16,84%
Marjă brută19,9%
Rentabilitatea capitalurilor140,05%
Rentabilitatea activelor34,28%
Grad de îndatorare75,52%
Lichiditate curentă1,00
Cifră de afaceri pe salariat87.637lei
Fond de rulment2.236lei

Cifra de afaceri în timp

20132025
Creștere în ultimul an
25,78%
Creștere anuală compusă
—

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea N · Servicii administrative și de suport

8010 Activități de protecție și gardă

Cele mai nou înregistrate în județul Mureș

Întrebări despre TIBIS SECURITY SRL

Ce cifră de afaceri are TIBIS SECURITY SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 1.840.378 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 309.850 lei.
TIBIS SECURITY SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus TIBIS SECURITY SRL?
13 bilanțuri, din 2013 până în 2025.
Câți angajați are TIBIS SECURITY SRL?
21 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are TIBIS SECURITY SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 682.556 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are TIBIS SECURITY SRL?
78 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
TIBIS SECURITY SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are TIBIS SECURITY SRL?
Activitatea principală este CAEN 8010 — Activităţi de protecţie şi gardă.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .