GERICOM INDUSTRY SUPPORT SRL

Activă

4322 Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat

GERICOM INDUSTRY SUPPORT SRL (CUI 31598924) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Constanţa, CONSTANŢA, înregistrată la 7 mai 2013, cu activitatea principală „lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat” (CAEN 4322).

A depus 13 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2013 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 18.531.398 lei, profit net de 7.342.985 lei, datorii de 9.361.626 lei, capitaluri proprii de 8.757.410 lei, 21 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 93 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

93

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

93 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

18.531.398lei

Venituri totale

20.163.342lei

Rezultat net

7.342.985lei

Datorii

9.361.626lei

Capitaluri proprii

8.757.410lei

Capital de lucru

4.735.248lei

Salariați

21

Cifră de afaceri pe salariat

882.448lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J13/1028/2013
Nr. registrul comerțului, forma nouă
J2013001028135
Data înregistrării
7 mai 2013

Activitate și sediu

Activitate principală
4322 — Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat
Sediu social
JUD. CONSTANŢA, MUN. CONSTANŢA, BLD. 1 MAI, NR.96, BIROUL NR.2

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2013–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+95,6%
Profitul, față de anul trecut
+1.898,9%
Creștere anuală compusă
+54,1%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

93clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate47.62%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate1.51 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate39.62%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare50.91%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință95.55%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2013–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA932013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

13 exerciții depuse, 2013–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate4.292.134lei
I2Active circulante14.096.874lei
I3Stocuri326.163lei
I4Creanțe7.471.372lei
I5Casa și conturi la bănci6.299.339lei
I6Cheltuieli în avans1.192.102lei

Pasiv

I7Datorii9.361.626lei
I8Venituri în avans1.462.074lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri8.757.410lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă18.531.398lei
I14Venituri totale20.163.342lei
I15Cheltuieli totale11.475.163lei
I16Profit brut8.688.179lei
I18Profit net7.342.985lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați21

Indicatori · 2025

Marjă netă39,62%
Marjă brută46,88%
Rentabilitatea capitalurilor83,85%
Rentabilitatea activelor39,93%
Grad de îndatorare50,91%
Lichiditate curentă1,51
Cifră de afaceri pe salariat882.448lei
Fond de rulment4.735.248lei

Cifra de afaceri în timp

20132025
Creștere în ultimul an
95,55%
Creștere anuală compusă
54,1%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea F · Construcții

4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

Cele mai nou înregistrate în județul Constanța

Întrebări despre GERICOM INDUSTRY SUPPORT SRL

Ce cifră de afaceri are GERICOM INDUSTRY SUPPORT SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 18.531.398 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 7.342.985 lei.
GERICOM INDUSTRY SUPPORT SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus GERICOM INDUSTRY SUPPORT SRL?
13 bilanțuri, din 2013 până în 2025.
Câți angajați are GERICOM INDUSTRY SUPPORT SRL?
21 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are GERICOM INDUSTRY SUPPORT SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 9.361.626 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are GERICOM INDUSTRY SUPPORT SRL?
93 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
GERICOM INDUSTRY SUPPORT SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are GERICOM INDUSTRY SUPPORT SRL?
Activitatea principală este CAEN 4322 — Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .