MTS SECURITATE SRL

Activă

8001 Activități de investigații și servicii private de protecție

MTS SECURITATE SRL (CUI 31544207) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Iaşi, IAŞI, înregistrată la 22 aprilie 2013, cu activitatea principală „activități de investigații și servicii private de protecție” (CAEN 8001).

A depus 13 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2013 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 10.457.043 lei, profit net de 223.249 lei, datorii de 871.582 lei, capitaluri proprii de 530.823 lei, 148 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 66 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

66

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

66 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Tendință
-14.59%
Îndatorare
62.06%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

10.457.043lei

Venituri totale

10.507.328lei

Rezultat net

223.249lei

Datorii

871.582lei

Capitaluri proprii

530.823lei

Capital de lucru

416.543lei

Salariați

148

Cifră de afaceri pe salariat

70.656lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2013000766223
Data înregistrării
22 aprilie 2013

Activitate și sediu

Activitate principală
8001 — Activități de investigații și servicii private de protecție
Sediu social
JUD. IAŞI, MUN. IAŞI, STR. CARPAŢI, NR.8, BIROU C3, BL.910, ET.PARTER

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2013–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-14,6%
Profitul, față de anul trecut
+168,6%
Creștere anuală compusă
—

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

66clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate37.8%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate1.48 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate2.13%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare62.06%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință-14.59%

    Cifra de afaceri a scăzut ușor.

  • Istoricul rezultatelor1 ani

    Un an cu pierdere în perioada analizată.

Evoluția scorului

2013–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA662013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

13 exerciții depuse, 2013–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate116.333lei
I2Active circulante1.288.125lei
I3Stocuri0lei
I4Creanțe1.119.934lei
I5Casa și conturi la bănci168.191lei
I6Cheltuieli în avans1.447lei

Pasiv

I7Datorii871.582lei
I8Venituri în avans3.500lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri530.823lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă10.457.043lei
I14Venituri totale10.507.328lei
I15Cheltuieli totale10.265.862lei
I16Profit brut241.466lei
I18Profit net223.249lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați148

Indicatori · 2025

Marjă netă2,13%
Marjă brută2,31%
Rentabilitatea capitalurilor42,06%
Rentabilitatea activelor15,9%
Grad de îndatorare62,06%
Lichiditate curentă1,48
Cifră de afaceri pe salariat70.656lei
Fond de rulment416.543lei

Cifra de afaceri în timp

20132025
Creștere în ultimul an
-14,59%
Creștere anuală compusă
—

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea O · Administrație publică și apărare

8001 Activități de investigații și servicii private de protecție

Cele mai nou înregistrate în județul Iași

Întrebări despre MTS SECURITATE SRL

Ce cifră de afaceri are MTS SECURITATE SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 10.457.043 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 223.249 lei.
MTS SECURITATE SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus MTS SECURITATE SRL?
13 bilanțuri, din 2013 până în 2025.
Câți angajați are MTS SECURITATE SRL?
148 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are MTS SECURITATE SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 871.582 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are MTS SECURITATE SRL?
66 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
MTS SECURITATE SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are MTS SECURITATE SRL?
Activitatea principală este CAEN 8001 — Activități de investigații și servicii private de protecție.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .