S.S.G. FIRE & RESCUE SRL

Activă

8425 Activităţi de luptă împotriva incendiilor şi de prevenire a acestora

S.S.G. FIRE & RESCUE SRL (CUI 31477647) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Orş. Popeşti-Leordeni, ILFOV, înregistrată la 9 aprilie 2013, cu activitatea principală „activităţi de luptă împotriva incendiilor şi de prevenire a acestora” (CAEN 8425).

A depus 13 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2013 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 86.456.457 lei, profit net de 9.270.929 lei, datorii de 23.334.690 lei, capitaluri proprii de 21.173.988 lei, 873 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 85 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

85

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

85 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Lichiditate
1.44 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

86.456.457lei

Venituri totale

87.094.021lei

Rezultat net

9.270.929lei

Datorii

23.334.690lei

Capitaluri proprii

21.173.988lei

Capital de lucru

10.201.383lei

Salariați

873

Cifră de afaceri pe salariat

99.034lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2013001181236
Data înregistrării
9 aprilie 2013

Activitate și sediu

Activitate principală
8425 — Activităţi de luptă împotriva incendiilor şi de prevenire a acestora
Sediu social
JUD. ILFOV, ORŞ. POPEŞTI-LEORDENI, STR. PORUMBACULUI, NR.2C, CAM 7, ET.1

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2013–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+13,5%
Profitul, față de anul trecut
+69,2%
Creștere anuală compusă
+108,2%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

85clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate48.19%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate1.44 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate10.72%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare53.11%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință13.52%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2013–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA852013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

13 exerciții depuse, 2013–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate10.398.214lei
I2Active circulante33.536.073lei
I3Stocuri578.238lei
I4Creanțe24.203.570lei
I5Casa și conturi la bănci8.754.265lei
I6Cheltuieli în avans574.391lei

Pasiv

I7Datorii23.334.690lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri21.173.988lei
I11Capital subscris vărsat100.300lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă86.456.457lei
I14Venituri totale87.094.021lei
I15Cheltuieli totale76.525.302lei
I16Profit brut10.568.719lei
I18Profit net9.270.929lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați873

Indicatori · 2025

Marjă netă10,72%
Marjă brută12,22%
Rentabilitatea capitalurilor43,78%
Rentabilitatea activelor21,1%
Grad de îndatorare53,11%
Lichiditate curentă1,44
Cifră de afaceri pe salariat99.034lei
Fond de rulment10.201.383lei

Cifra de afaceri în timp

20132025
Creștere în ultimul an
13,52%
Creștere anuală compusă
108,21%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea O · Administrație publică și apărare

8425 Activități de luptă împotriva incendiilor și de prevenire a acestora

Cele mai nou înregistrate în județul Ilfov

Întrebări despre S.S.G. FIRE & RESCUE SRL

Ce cifră de afaceri are S.S.G. FIRE & RESCUE SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 86.456.457 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 9.270.929 lei.
S.S.G. FIRE & RESCUE SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus S.S.G. FIRE & RESCUE SRL?
13 bilanțuri, din 2013 până în 2025.
Câți angajați are S.S.G. FIRE & RESCUE SRL?
873 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are S.S.G. FIRE & RESCUE SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 23.334.690 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are S.S.G. FIRE & RESCUE SRL?
85 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
S.S.G. FIRE & RESCUE SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are S.S.G. FIRE & RESCUE SRL?
Activitatea principală este CAEN 8425 — Activităţi de luptă împotriva incendiilor şi de prevenire a acestora.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .