TIMBER CHALET SRL

Activă

1610 Tăierea şi rindeluirea lemnului

TIMBER CHALET SRL (CUI 31387846) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Topliţa, HARGHITA, înregistrată la 20 martie 2013, cu activitatea principală „tăierea şi rindeluirea lemnului” (CAEN 1610).

A depus 13 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2013 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 1.140.818 lei, profit net de 1.712 lei, datorii de 618.961 lei, capitaluri proprii de 533.968 lei, 5 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 81 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

81

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

81 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Profitabilitate
0.15%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

1.140.818lei

Venituri totale

964.542lei

Rezultat net

1.712lei

Datorii

618.961lei

Capitaluri proprii

533.968lei

Capital de lucru

510.718lei

Salariați

5

Cifră de afaceri pe salariat

228.164lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J19/88/2013
Data înregistrării
20 martie 2013

Activitate și sediu

Activitate principală
1610 — Tăierea şi rindeluirea lemnului
Sediu social
JUD. HARGHITA, MUN. TOPLIŢA, STR. LIBERTĂŢII, NR.59

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2013–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+95,8%
Profitul, față de anul trecut
-86,4%
Creștere anuală compusă
+17,5%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

81clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate46.31%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate1.83 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate0.15%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare53.69%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință95.81%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2013–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA812013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

13 exerciții depuse, 2013–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate23.250lei
I2Active circulante1.129.679lei
I3Stocuri438.159lei
I4Creanțe611.470lei
I5Casa și conturi la bănci80.050lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii618.961lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri533.968lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă1.140.818lei
I14Venituri totale964.542lei
I15Cheltuieli totale961.747lei
I16Profit brut2.795lei
I18Profit net1.712lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați5

Indicatori · 2025

Marjă netă0,15%
Marjă brută0,24%
Rentabilitatea capitalurilor0,32%
Rentabilitatea activelor0,15%
Grad de îndatorare53,69%
Lichiditate curentă1,83
Cifră de afaceri pe salariat228.164lei
Fond de rulment510.718lei

Cifra de afaceri în timp

20132025
Creștere în ultimul an
95,81%
Creștere anuală compusă
17,52%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea C · Industria prelucrătoare

1610 Tăierea și rindeluirea lemnului

Cele mai nou înregistrate în județul Harghita

Întrebări despre TIMBER CHALET SRL

Ce cifră de afaceri are TIMBER CHALET SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 1.140.818 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 1.712 lei.
TIMBER CHALET SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus TIMBER CHALET SRL?
13 bilanțuri, din 2013 până în 2025.
Câți angajați are TIMBER CHALET SRL?
5 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are TIMBER CHALET SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 618.961 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are TIMBER CHALET SRL?
81 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
TIMBER CHALET SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are TIMBER CHALET SRL?
Activitatea principală este CAEN 1610 — Tăierea şi rindeluirea lemnului.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .