TIAMA-HOTEMA IFN SRL

Activă

6492 Alte activităţi de creditare

TIAMA-HOTEMA IFN SRL (CUI 31380783) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Drobeta-Turnu Severin, MEHEDINŢI, înregistrată la 19 martie 2013, cu activitatea principală „alte activităţi de creditare” (CAEN 6492).

A depus 13 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2013 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 1.083.147 lei, profit net de 515.638 lei, datorii de 1.757.911 lei, capitaluri proprii de 515.878 lei, 3 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 78 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

78

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

78 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
77.31%
Solvabilitate
22.69%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

1.083.147lei

Venituri totale

1.083.167lei

Rezultat net

515.638lei

Datorii

1.757.911lei

Capitaluri proprii

515.878lei

Capital de lucru

515.737lei

Salariați

3

Cifră de afaceri pe salariat

361.049lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J25/101/2013
Data înregistrării
19 martie 2013

Activitate și sediu

Activitate principală
6492 — Alte activităţi de creditare
Sediu social
JUD. MEHEDINŢI, MUN. DROBETA-TURNU SEVERIN, STR. DECEBAL, NR.31

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2013–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+22,9%
Profitul, față de anul trecut
+22%
Creștere anuală compusă
+30,8%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

78clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate22.69%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate1.29 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate47.61%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare77.31%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință22.92%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2013–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA782013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

13 exerciții depuse, 2013–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate141lei
I2Active circulante2.273.648lei
I3Stocuri61.101lei
I4Creanțe2.149.618lei
I5Casa și conturi la bănci62.929lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii1.757.911lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri515.878lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă1.083.147lei
I14Venituri totale1.083.167lei
I15Cheltuieli totale467.988lei
I16Profit brut615.179lei
I18Profit net515.638lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați3

Indicatori · 2025

Marjă netă47,61%
Marjă brută56,8%
Rentabilitatea capitalurilor99,95%
Rentabilitatea activelor22,68%
Grad de îndatorare77,31%
Lichiditate curentă1,29
Cifră de afaceri pe salariat361.049lei
Fond de rulment515.737lei

Cifra de afaceri în timp

20132025
Creștere în ultimul an
22,92%
Creștere anuală compusă
30,79%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea K · Intermedieri financiare și asigurări

6492 Alte activități de creditare

Cele mai nou înregistrate în județul Mehedinți

Întrebări despre TIAMA-HOTEMA IFN SRL

Ce cifră de afaceri are TIAMA-HOTEMA IFN SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 1.083.147 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 515.638 lei.
TIAMA-HOTEMA IFN SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus TIAMA-HOTEMA IFN SRL?
13 bilanțuri, din 2013 până în 2025.
Câți angajați are TIAMA-HOTEMA IFN SRL?
3 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are TIAMA-HOTEMA IFN SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 1.757.911 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are TIAMA-HOTEMA IFN SRL?
78 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
TIAMA-HOTEMA IFN SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are TIAMA-HOTEMA IFN SRL?
Activitatea principală este CAEN 6492 — Alte activităţi de creditare.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .