CEMSA BUS S.R.L.
Activă4781 Comerţ cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor şi produselor din tutun efectuat prin standuri, chioşcuri şi pieţe
CEMSA BUS S.R.L. (CUI 31334957) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sector 3 Mun. Bucureşti, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, înregistrată la 8 martie 2013, cu activitatea principală „comerţ cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor şi produselor din tutun efectuat prin standuri, chioşcuri şi pieţe” (CAEN 4781).
A depus 13 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2013 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 29.725.479 lei, profit net de 337.260 lei, datorii de 12.110.982 lei, capitaluri proprii de 3.875.143 lei, 7 salariați.
Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 60 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.
Din bilanțul depus pe 2025
Toți cei 13 ani, cu grafice și indicatori →Scor de risc · clasa C
Risc moderat
60 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.
- Activele circulante nu acoperă datoriile.
- Lichiditate
- 0.75 x
- Profitabilitate
- 1.13%
Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul
Cifra de afaceri
29.725.479lei
Venituri totale
30.828.559lei
Rezultat net
337.260lei
Datorii
12.110.982lei
Capitaluri proprii
3.875.143lei
Capital de lucru
-3.053.762lei
Salariați
7
Cifră de afaceri pe salariat
4.246.497lei
Identitate și situație fiscală
ANAF, Registrul comerțului
În registrul comerțului
- Formă juridică
- SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
- Tip entitate
- SRL
- Stare
- Activă
- Nr. registrul comerțului
- J2021012832409
- Data înregistrării
- 8 martie 2013
Activitate și sediu
- Activitate principală
- 4781 — Comerţ cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor şi produselor din tutun efectuat prin standuri, chioşcuri şi pieţe
- Sediu social
- MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 3, ALE BARAJUL SADULUI, NR.1, BL.N5, SC.2, ET.3, AP.139
Situație fiscală
TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.
Date de contact și reprezentanți
Declarații fiscale, registru, surse publice
Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali
Situații financiare
Ministerul Finanțelor
Evoluția firmei
2013–2025, în lei
Cifra de afaceri și profitul
Salariați
- Cifra de afaceri, față de 2024
- +45,3%
- Profitul, față de anul trecut
- +65,3%
- Creștere anuală compusă
- +149,7%
Cifra de afaceri
Venitul din activitatea de bază.
Profitul sau pierderea
Rezultatul net al exercițiului.
Active totale
Imobilizate plus circulante.
Datorii
Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.
Capitaluri proprii
Ce rămâne acționarilor după datorii.
Salariați
Numărul mediu din cursul anului.
Cifra de afaceri pe salariat
Cât produce, în medie, un angajat.
Risc, 2025
Risc moderat
Ce l-a dat
- Solvabilitate24.24%
Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.
- Lichiditate0.75 x
Activele circulante nu acoperă toate datoriile.
- Profitabilitate1.13%
Marjă netă foarte subțire.
- Îndatorare75.76%
Îndatorare ridicată.
- Tendință45.25%
Creștere puternică a cifrei de afaceri.
- Istoricul rezultatelor0 ani
Fără pierderi în anii analizați.
Evoluția scorului
2013–2025, exercițiu cu exercițiuApasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.
13 exerciții depuse, 2013–2025 · Societate comercială
Activ
Pasiv
Contul de profit și pierdere
Indicatori · 2025
Cifra de afaceri în timp
- Creștere în ultimul an
- 45,25%
- Creștere anuală compusă
- 149,7%
Acționari și asociați
Citite cu AI din actele firmei
Cine deține firma, cu procentele
Datorii la bugetul de stat
ANAF, listele de restanțe
Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric
Achiziții publice
SICAP
Contractele publice, cu clienții și valorile lor
Licențe și autorizații
ARR, ANRE
Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor
Activități CAEN autorizate
Registrul comerțului
Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală
Dosare în instanță
Portalul instanțelor de judecată
Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei
Buletinul Procedurilor de Insolvență
BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele
Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență
Creditorii din insolvență
BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar
Cine are de luat bani de la firmă și cât
Monitorul Oficial
Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a
Actele publicate în Monitorul Oficial
Firme din același domeniu
Secțiunea G · Comerț cu ridicata și cu amănuntul
4781 Comerț cu amănuntul al autovehiculelor
Cele mai nou înregistrate în județul București
- CONFIDENTIAL GROUP AGENCY S.R.L. CUI 55811174 · Sector 1 Mun. Bucureşti · înființată 06.11.2026SRL
- ARTEMOBILE S.R.L. CUI 55811204 · Sector 1 Mun. Bucureşti · înființată 06.11.2026SRL
- MMC DRIVE S.R.L. CUI 55803295 · Sector 4 Mun. Bucureşti · înființată 05.11.2026SRL
- RFK RENT & DRIVE S.R.L. CUI 55766626 · Sector 1 Mun. Bucureşti · înființată 28.10.2026SRL
- GRAND AUTOMOTORS S.R.L. CUI 55749080 · Sector 2 Mun. Bucureşti · înființată 23.10.2026TVASRL
- PRIME MOTORS AUTO S.R.L. CUI 55749170 · Sector 2 Mun. Bucureşti · înființată 23.10.2026TVASRL
Întrebări despre CEMSA BUS S.R.L.
- Ce cifră de afaceri are CEMSA BUS S.R.L.?
- În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 29.725.479 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 337.260 lei.
- CEMSA BUS S.R.L. mai este activă?
- În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
- Câte bilanțuri a depus CEMSA BUS S.R.L.?
- 13 bilanțuri, din 2013 până în 2025.
- Câți angajați are CEMSA BUS S.R.L.?
- 7 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
- Ce datorii are CEMSA BUS S.R.L.?
- În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 12.110.982 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
- Ce scor de risc are CEMSA BUS S.R.L.?
- 60 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
- CEMSA BUS S.R.L. este în insolvență?
- În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
- Ce cod CAEN are CEMSA BUS S.R.L.?
- Activitatea principală este CAEN 4781 — Comerţ cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor şi produselor din tutun efectuat prin standuri, chioşcuri şi pieţe.
Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .