VOLT PLUS SRL

Activă

5611 Restaurante

VOLT PLUS SRL (CUI 31249134) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Drobeta-Turnu Severin, MEHEDINŢI, înregistrată la 19 februarie 2013, cu activitatea principală „restaurante” (CAEN 5611).

A depus 11 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2015 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 25.310.354 lei, profit net de 6.225.782 lei, datorii de 7.344.653 lei, capitaluri proprii de 6.308.639 lei, 73 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 85 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

85

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

85 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Lichiditate
1.04 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

25.310.354lei

Venituri totale

25.633.307lei

Rezultat net

6.225.782lei

Datorii

7.344.653lei

Capitaluri proprii

6.308.639lei

Capital de lucru

286.726lei

Salariați

73

Cifră de afaceri pe salariat

346.717lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2013000074258
Data înregistrării
19 februarie 2013

Activitate și sediu

Activitate principală
5611 — Restaurante
Sediu social
JUD. MEHEDINŢI, MUN. DROBETA-TURNU SEVERIN, STR. ALION, NR.5A, CAMERA 1A

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2015–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+9,6%
Profitul, față de anul trecut
+7,6%
Creștere anuală compusă
+30,2%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

85clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate46.21%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate1.04 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate24.6%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare53.79%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință9.6%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2015–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA8520152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

11 exerciții depuse, 2015–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate6.021.913lei
I2Active circulante7.631.379lei
I3Stocuri744.485lei
I4Creanțe4.729.395lei
I5Casa și conturi la bănci2.157.499lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii7.344.653lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri6.308.639lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă25.310.354lei
I14Venituri totale25.633.307lei
I15Cheltuieli totale18.218.326lei
I16Profit brut7.414.981lei
I18Profit net6.225.782lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați73

Indicatori · 2025

Marjă netă24,6%
Marjă brută29,3%
Rentabilitatea capitalurilor98,69%
Rentabilitatea activelor45,6%
Grad de îndatorare53,79%
Lichiditate curentă1,04
Cifră de afaceri pe salariat346.717lei
Fond de rulment286.726lei

Cifra de afaceri în timp

20152025
Creștere în ultimul an
9,6%
Creștere anuală compusă
30,2%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea I · Hoteluri și restaurante

5611 Restaurante

Cele mai nou înregistrate în județul Mehedinți

Întrebări despre VOLT PLUS SRL

Ce cifră de afaceri are VOLT PLUS SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 25.310.354 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 6.225.782 lei.
VOLT PLUS SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus VOLT PLUS SRL?
11 bilanțuri, din 2015 până în 2025.
Câți angajați are VOLT PLUS SRL?
73 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are VOLT PLUS SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 7.344.653 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are VOLT PLUS SRL?
85 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
VOLT PLUS SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are VOLT PLUS SRL?
Activitatea principală este CAEN 5611 — Restaurante.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .