ELEKTRA RENEWABLE SUPPORT SRL

Activă

8299 Alte activităţi de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.

ELEKTRA RENEWABLE SUPPORT SRL (CUI 31050254) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Orş. Cernavodă, CONSTANŢA, înregistrată la 28 decembrie 2012, cu activitatea principală „alte activităţi de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.” (CAEN 8299).

A depus 13 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2013 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 17.737.592 lei, profit net de 1.255.930 lei, datorii de 7.271.999 lei, capitaluri proprii de 4.591.836 lei, 48 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 78 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

78

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

78 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
61.3%
Lichiditate
1.35 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

17.737.592lei

Venituri totale

17.773.304lei

Rezultat net

1.255.930lei

Datorii

7.271.999lei

Capitaluri proprii

4.591.836lei

Capital de lucru

2.519.630lei

Salariați

48

Cifră de afaceri pe salariat

369.533lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2014000219137
Data înregistrării
28 decembrie 2012

Activitate și sediu

Activitate principală
8299 — Alte activităţi de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
Sediu social
JUD. CONSTANŢA, ORŞ. CERNAVODĂ, STR. LT. I. MUŞAT, NR.3A, DEMISOL SI PARTER

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2013–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+14,1%
Profitul, față de anul trecut
+2.277,3%
Creștere anuală compusă
—

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

78clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate38.7%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate1.35 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate7.08%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare61.3%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință14.07%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2013–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA782013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

13 exerciții depuse, 2013–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate2.072.206lei
I2Active circulante9.791.629lei
I3Stocuri2.293.003lei
I4Creanțe4.887.348lei
I5Casa și conturi la bănci2.611.278lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii7.271.999lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri4.591.836lei
I11Capital subscris vărsat45.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă17.737.592lei
I14Venituri totale17.773.304lei
I15Cheltuieli totale16.259.097lei
I16Profit brut1.514.207lei
I18Profit net1.255.930lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați48

Indicatori · 2025

Marjă netă7,08%
Marjă brută8,54%
Rentabilitatea capitalurilor27,35%
Rentabilitatea activelor10,59%
Grad de îndatorare61,3%
Lichiditate curentă1,35
Cifră de afaceri pe salariat369.533lei
Fond de rulment2.519.630lei

Cifra de afaceri în timp

20132025
Creștere în ultimul an
14,07%
Creștere anuală compusă
—

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea N · Servicii administrative și de suport

8299 Alte activități de servicii-suport pentru întreprinderi n.c.a.

Cele mai nou înregistrate în județul Constanța

Întrebări despre ELEKTRA RENEWABLE SUPPORT SRL

Ce cifră de afaceri are ELEKTRA RENEWABLE SUPPORT SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 17.737.592 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 1.255.930 lei.
ELEKTRA RENEWABLE SUPPORT SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus ELEKTRA RENEWABLE SUPPORT SRL?
13 bilanțuri, din 2013 până în 2025.
Câți angajați are ELEKTRA RENEWABLE SUPPORT SRL?
48 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are ELEKTRA RENEWABLE SUPPORT SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 7.271.999 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are ELEKTRA RENEWABLE SUPPORT SRL?
78 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
ELEKTRA RENEWABLE SUPPORT SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are ELEKTRA RENEWABLE SUPPORT SRL?
Activitatea principală este CAEN 8299 — Alte activităţi de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a..

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .