DENT COMPLET SRL

Activă

8623 Activităţi de asistenţă stomatologică

DENT COMPLET SRL (CUI 31041531) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Cluj-Napoca, CLUJ, înregistrată la 21 decembrie 2012, cu activitatea principală „activităţi de asistenţă stomatologică” (CAEN 8623).

A depus 13 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2013 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 13.896.372 lei, profit net de 1.751.894 lei, datorii de 3.672.334 lei, capitaluri proprii de 2.751.731 lei, 24 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 85 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

85

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

85 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Lichiditate
1.21 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

13.896.372lei

Venituri totale

14.416.869lei

Rezultat net

1.751.894lei

Datorii

3.672.334lei

Capitaluri proprii

2.751.731lei

Capital de lucru

765.026lei

Salariați

24

Cifră de afaceri pe salariat

579.016lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2012003417127
Data înregistrării
21 decembrie 2012

Activitate și sediu

Activitate principală
8623 — Activităţi de asistenţă stomatologică
Sediu social
JUD. CLUJ, MUN. CLUJ-NAPOCA, STR. FABRICII, NR.105, ET.1, AP.BIROU 36

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2013–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+7%
Profitul, față de anul trecut
-31,4%
Creștere anuală compusă
+63,5%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

85clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate38.31%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate1.21 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate12.61%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare51.13%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință6.95%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2013–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA852013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

13 exerciții depuse, 2013–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate2.744.861lei
I2Active circulante4.437.360lei
I3Stocuri1.165.043lei
I4Creanțe1.676.016lei
I5Casa și conturi la bănci1.596.301lei
I6Cheltuieli în avans35.256lei

Pasiv

I7Datorii3.672.334lei
I8Venituri în avans793.412lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri2.751.731lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă13.896.372lei
I14Venituri totale14.416.869lei
I15Cheltuieli totale12.376.803lei
I16Profit brut2.040.066lei
I18Profit net1.751.894lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați24

Indicatori · 2025

Marjă netă12,61%
Marjă brută14,68%
Rentabilitatea capitalurilor63,67%
Rentabilitatea activelor24,39%
Grad de îndatorare51,13%
Lichiditate curentă1,21
Cifră de afaceri pe salariat579.016lei
Fond de rulment765.026lei

Cifra de afaceri în timp

20132025
Creștere în ultimul an
6,95%
Creștere anuală compusă
63,48%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea Q · Sănătate și asistență socială

8623 Activități de asistență stomatologică

Cele mai nou înregistrate în județul Cluj

Întrebări despre DENT COMPLET SRL

Ce cifră de afaceri are DENT COMPLET SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 13.896.372 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 1.751.894 lei.
DENT COMPLET SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus DENT COMPLET SRL?
13 bilanțuri, din 2013 până în 2025.
Câți angajați are DENT COMPLET SRL?
24 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are DENT COMPLET SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 3.672.334 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are DENT COMPLET SRL?
85 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
DENT COMPLET SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are DENT COMPLET SRL?
Activitatea principală este CAEN 8623 — Activităţi de asistenţă stomatologică.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .