RAF ALTRANS 2012 SRL

Activă

4939 Alte transporturi terestre de călători n.c.a.

RAF ALTRANS 2012 SRL (CUI 31004126) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Caracal, OLT, înregistrată la 12 decembrie 2012, cu activitatea principală „alte transporturi terestre de călători n.c.a.” (CAEN 4939).

A depus 13 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2013 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 789.848 lei, profit net de 218.259 lei, datorii de 179.977 lei, capitaluri proprii de 200 lei, 3 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 60 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

60

Scor de risc · clasa C

Risc moderat

60 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Îndatorare
99.89%
Solvabilitate
0.11%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

789.848lei

Venituri totale

789.850lei

Rezultat net

218.259lei

Datorii

179.977lei

Capitaluri proprii

200lei

Capital de lucru

-59.477lei

Salariați

3

Cifră de afaceri pe salariat

263.283lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J28/746/2012
Data înregistrării
12 decembrie 2012

Activitate și sediu

Activitate principală
4939 — Alte transporturi terestre de călători n.c.a.
Sediu social
JUD. OLT, MUN. CARACAL, ALEEA VIRGIL CARIANOPOL, BL.M1, SC.1, AP.14

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2013–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+24,9%
Profitul, față de anul trecut
+46,8%
Creștere anuală compusă
+67,2%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

60clasa C

Risc moderat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate0.11%

    Firma e finanțată aproape numai din datorii.

  • Lichiditate0.67 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate27.63%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare99.89%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință24.92%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2013–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA602013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

13 exerciții depuse, 2013–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate59.677lei
I2Active circulante120.500lei
I3Stocuri0lei
I4Creanțe75.131lei
I5Casa și conturi la bănci45.369lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii179.977lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri200lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă789.848lei
I14Venituri totale789.850lei
I15Cheltuieli totale529.624lei
I16Profit brut260.226lei
I18Profit net218.259lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați3

Indicatori · 2025

Marjă netă27,63%
Marjă brută32,95%
Rentabilitatea capitalurilor109.129,5%
Rentabilitatea activelor121,14%
Grad de îndatorare99,89%
Lichiditate curentă0,67
Cifră de afaceri pe salariat263.283lei
Fond de rulment-59.477lei

Cifra de afaceri în timp

20132025
Creștere în ultimul an
24,92%
Creștere anuală compusă
67,22%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea H · Transport și depozitare

4939 Alte transporturi terestre de călători n.c.a.

Cele mai nou înregistrate în județul Olt

Întrebări despre RAF ALTRANS 2012 SRL

Ce cifră de afaceri are RAF ALTRANS 2012 SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 789.848 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 218.259 lei.
RAF ALTRANS 2012 SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus RAF ALTRANS 2012 SRL?
13 bilanțuri, din 2013 până în 2025.
Câți angajați are RAF ALTRANS 2012 SRL?
3 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are RAF ALTRANS 2012 SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 179.977 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are RAF ALTRANS 2012 SRL?
60 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
RAF ALTRANS 2012 SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are RAF ALTRANS 2012 SRL?
Activitatea principală este CAEN 4939 — Alte transporturi terestre de călători n.c.a..

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .