BLA SHINE SRL

Activă

8121 Activităţi generale de curăţenie a clădirilor

BLA SHINE SRL (CUI 30981661) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Cluj-Napoca, CLUJ, înregistrată la 5 decembrie 2012, cu activitatea principală „activităţi generale de curăţenie a clădirilor” (CAEN 8121).

A depus 14 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2012 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 14.509.616 lei, profit net de 2.737.801 lei, datorii de 4.136.583 lei, capitaluri proprii de 2.761.801 lei, 108 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 85 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

85

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

85 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Lichiditate
1.09 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

14.509.616lei

Venituri totale

14.897.288lei

Rezultat net

2.737.801lei

Datorii

4.136.583lei

Capitaluri proprii

2.761.801lei

Capital de lucru

379.796lei

Salariați

108

Cifră de afaceri pe salariat

134.348lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J12/3258/2012
Nr. registrul comerțului, forma nouă
J2012003258120
Data înregistrării
5 decembrie 2012

Activitate și sediu

Activitate principală
8121 — Activităţi generale de curăţenie a clădirilor
Sediu social
JUD. CLUJ, MUN. CLUJ-NAPOCA, STR. OAŞULUI, NR.176

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2012–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+16,9%
Profitul, față de anul trecut
+17,9%
Creștere anuală compusă
—

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

85clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate39.05%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate1.09 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate18.87%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare58.48%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință16.89%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2012–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA8520122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

14 exerciții depuse, 2012–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate2.556.886lei
I2Active circulante4.516.379lei
I3Stocuri167.862lei
I4Creanțe4.075.971lei
I5Casa și conturi la bănci272.546lei
I6Cheltuieli în avans114.681lei

Pasiv

I7Datorii4.136.583lei
I8Venituri în avans289.562lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri2.761.801lei
I11Capital subscris vărsat20.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă14.509.616lei
I14Venituri totale14.897.288lei
I15Cheltuieli totale11.740.971lei
I16Profit brut3.156.317lei
I18Profit net2.737.801lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați108

Indicatori · 2025

Marjă netă18,87%
Marjă brută21,75%
Rentabilitatea capitalurilor99,13%
Rentabilitatea activelor38,71%
Grad de îndatorare58,48%
Lichiditate curentă1,09
Cifră de afaceri pe salariat134.348lei
Fond de rulment379.796lei

Cifra de afaceri în timp

20122025
Creștere în ultimul an
16,89%
Creștere anuală compusă
—

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea N · Servicii administrative și de suport

8121 Activități generale de curățenie a clădirilor

Cele mai nou înregistrate în județul Cluj

Întrebări despre BLA SHINE SRL

Ce cifră de afaceri are BLA SHINE SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 14.509.616 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 2.737.801 lei.
BLA SHINE SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus BLA SHINE SRL?
14 bilanțuri, din 2012 până în 2025.
Câți angajați are BLA SHINE SRL?
108 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are BLA SHINE SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 4.136.583 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are BLA SHINE SRL?
85 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
BLA SHINE SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are BLA SHINE SRL?
Activitatea principală este CAEN 8121 — Activităţi generale de curăţenie a clădirilor.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .