IRON GUARD 2012 SRL

Activă

8001 Activități de investigații și servicii private de protecție

IRON GUARD 2012 SRL (CUI 30922630) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Arad, ARAD, înregistrată la 19 noiembrie 2012, cu activitatea principală „activități de investigații și servicii private de protecție” (CAEN 8001).

A depus 14 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2012 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 10.059.343 lei, profit net de 455.956 lei, datorii de 5.090.408 lei, capitaluri proprii de 1.571.139 lei, 117 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 65 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

65

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

65 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.81 x
Îndatorare
76.41%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

10.059.343lei

Venituri totale

10.249.995lei

Rezultat net

455.956lei

Datorii

5.090.408lei

Capitaluri proprii

1.571.139lei

Capital de lucru

-990.833lei

Salariați

117

Cifră de afaceri pe salariat

85.977lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2012001295028
Data înregistrării
19 noiembrie 2012

Activitate și sediu

Activitate principală
8001 — Activități de investigații și servicii private de protecție
Sediu social
JUD. ARAD, MUN. ARAD, STR. POETULUI, NR.1/C, AP.1

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2012–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+57%
Profitul, față de anul trecut
+127%
Creștere anuală compusă
—

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

65clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate23.59%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate0.81 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate4.53%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare76.41%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință57.03%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2012–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA6520122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

14 exerciții depuse, 2012–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate2.561.972lei
I2Active circulante4.099.575lei
I3Stocuri0lei
I4Creanțe3.718.066lei
I5Casa și conturi la bănci381.509lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii5.090.408lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri1.571.139lei
I11Capital subscris vărsat200.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă10.059.343lei
I14Venituri totale10.249.995lei
I15Cheltuieli totale9.712.043lei
I16Profit brut537.952lei
I18Profit net455.956lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați117

Indicatori · 2025

Marjă netă4,53%
Marjă brută5,35%
Rentabilitatea capitalurilor29,02%
Rentabilitatea activelor6,84%
Grad de îndatorare76,41%
Lichiditate curentă0,81
Cifră de afaceri pe salariat85.977lei
Fond de rulment-990.833lei

Cifra de afaceri în timp

20122025
Creștere în ultimul an
57,03%
Creștere anuală compusă
—

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea O · Administrație publică și apărare

8001 Activități de investigații și servicii private de protecție

Cele mai nou înregistrate în județul Arad

Întrebări despre IRON GUARD 2012 SRL

Ce cifră de afaceri are IRON GUARD 2012 SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 10.059.343 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 455.956 lei.
IRON GUARD 2012 SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus IRON GUARD 2012 SRL?
14 bilanțuri, din 2012 până în 2025.
Câți angajați are IRON GUARD 2012 SRL?
117 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are IRON GUARD 2012 SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 5.090.408 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are IRON GUARD 2012 SRL?
65 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
IRON GUARD 2012 SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are IRON GUARD 2012 SRL?
Activitatea principală este CAEN 8001 — Activități de investigații și servicii private de protecție.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .