STOICA 92 SRL

Activă

5630 Baruri şi alte activităţi de servire a băuturilor

STOICA 92 SRL (CUI 30919392) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Vărăşti Com. Vărăşti, GIURGIU, înregistrată la 19 noiembrie 2012, cu activitatea principală „baruri şi alte activităţi de servire a băuturilor” (CAEN 5630).

A depus 14 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2012 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 6.542.894 lei, profit net de 449.383 lei, datorii de 638.328 lei, capitaluri proprii de 741.587 lei, 8 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 82 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

82

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

82 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Tendință
-6.91%
Lichiditate
1.44 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

6.542.894lei

Venituri totale

6.607.649lei

Rezultat net

449.383lei

Datorii

638.328lei

Capitaluri proprii

741.587lei

Capital de lucru

278.142lei

Salariați

8

Cifră de afaceri pe salariat

817.862lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J52/741/2012
Nr. registrul comerțului, forma nouă
J2012000741528
Data înregistrării
19 noiembrie 2012

Activitate și sediu

Activitate principală
5630 — Baruri şi alte activităţi de servire a băuturilor
Sediu social
JUD. GIURGIU, SAT VĂRĂŞTI COM. VĂRĂŞTI, STR. SĂLCIOARA, NR.47

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2012–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-6,9%
Profitul, față de anul trecut
-49,4%
Creștere anuală compusă
+116%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

82clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate53.74%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate1.44 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate6.87%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare46.26%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință-6.91%

    Cifra de afaceri a scăzut ușor.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2012–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA8220122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

14 exerciții depuse, 2012–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate463.445lei
I2Active circulante916.470lei
I3Stocuri828.116lei
I4Creanțe-1.769lei
I5Casa și conturi la bănci90.123lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii638.328lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri741.587lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă6.542.894lei
I14Venituri totale6.607.649lei
I15Cheltuieli totale6.100.148lei
I16Profit brut507.501lei
I18Profit net449.383lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați8

Indicatori · 2025

Marjă netă6,87%
Marjă brută7,76%
Rentabilitatea capitalurilor60,6%
Rentabilitatea activelor32,57%
Grad de îndatorare46,26%
Lichiditate curentă1,44
Cifră de afaceri pe salariat817.862lei
Fond de rulment278.142lei

Cifra de afaceri în timp

20122025
Creștere în ultimul an
-6,91%
Creștere anuală compusă
116,04%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea I · Hoteluri și restaurante

5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor

Cele mai nou înregistrate în județul Giurgiu

Întrebări despre STOICA 92 SRL

Ce cifră de afaceri are STOICA 92 SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 6.542.894 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 449.383 lei.
STOICA 92 SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus STOICA 92 SRL?
14 bilanțuri, din 2012 până în 2025.
Câți angajați are STOICA 92 SRL?
8 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are STOICA 92 SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 638.328 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are STOICA 92 SRL?
82 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
STOICA 92 SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are STOICA 92 SRL?
Activitatea principală este CAEN 5630 — Baruri şi alte activităţi de servire a băuturilor.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .