METALGAN COMPANY SRL

Activă

3109 Fabricarea de mobilă n.c.a.

METALGAN COMPANY SRL (CUI 30902811) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Slatina, OLT, înregistrată la 14 noiembrie 2012, cu activitatea principală „fabricarea de mobilă n.c.a.” (CAEN 3109).

A depus 14 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2012 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 4.217.662 lei, profit net de 116.695 lei, datorii de 813.115 lei, capitaluri proprii de 5.243.946 lei, 15 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 81 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

81

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

81 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Tendință
-12.29%
Profitabilitate
2.77%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

4.217.662lei

Venituri totale

4.260.556lei

Rezultat net

116.695lei

Datorii

813.115lei

Capitaluri proprii

5.243.946lei

Capital de lucru

25.784lei

Salariați

15

Cifră de afaceri pe salariat

281.177lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J28/703/2012
Data înregistrării
14 noiembrie 2012

Activitate și sediu

Activitate principală
3109 — Fabricarea de mobilă n.c.a.
Sediu social
JUD. OLT, MUN. SLATINA, ALEEA ROZELOR, NR.9, BL.GA20, SC.A, ET.PARTER, AP.4

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2012–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-12,3%
Profitul, față de anul trecut
-78,4%
Creștere anuală compusă
+66,9%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

81clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate86.86%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate1.03 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate2.77%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare13.47%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință-12.29%

    Cifra de afaceri a scăzut ușor.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2012–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA8120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

14 exerciții depuse, 2012–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate5.198.205lei
I2Active circulante838.899lei
I3Stocuri30.372lei
I4Creanțe552.723lei
I5Casa și conturi la bănci255.804lei
I6Cheltuieli în avans19.957lei

Pasiv

I7Datorii813.115lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri5.243.946lei
I11Capital subscris vărsat4.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă4.217.662lei
I14Venituri totale4.260.556lei
I15Cheltuieli totale4.066.580lei
I16Profit brut193.976lei
I18Profit net116.695lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați15

Indicatori · 2025

Marjă netă2,77%
Marjă brută4,6%
Rentabilitatea capitalurilor2,23%
Rentabilitatea activelor1,93%
Grad de îndatorare13,47%
Lichiditate curentă1,03
Cifră de afaceri pe salariat281.177lei
Fond de rulment25.784lei

Cifra de afaceri în timp

20122025
Creștere în ultimul an
-12,29%
Creștere anuală compusă
66,92%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea C · Industria prelucrătoare

3109 Fabricarea de mobilă n.c.a.

Cele mai nou înregistrate în județul Olt

Întrebări despre METALGAN COMPANY SRL

Ce cifră de afaceri are METALGAN COMPANY SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 4.217.662 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 116.695 lei.
METALGAN COMPANY SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus METALGAN COMPANY SRL?
14 bilanțuri, din 2012 până în 2025.
Câți angajați are METALGAN COMPANY SRL?
15 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are METALGAN COMPANY SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 813.115 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are METALGAN COMPANY SRL?
81 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
METALGAN COMPANY SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are METALGAN COMPANY SRL?
Activitatea principală este CAEN 3109 — Fabricarea de mobilă n.c.a..

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .