MASTER COMPANY IFN S.R.L.

Activă

6492 Alte activităţi de creditare

MASTER COMPANY IFN S.R.L. (CUI 30867552) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Slobozia, IALOMIŢA, înregistrată la 5 noiembrie 2012, cu activitatea principală „alte activităţi de creditare” (CAEN 6492).

A depus 14 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2012 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 428.360 lei, profit net de 281.016 lei, datorii de 958.257 lei, capitaluri proprii de 282.299 lei, 1 salariat.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 76 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

76

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

76 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
77.33%
Solvabilitate
22.78%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

428.360lei

Venituri totale

428.360lei

Rezultat net

281.016lei

Datorii

958.257lei

Capitaluri proprii

282.299lei

Capital de lucru

193.587lei

Salariați

1

Cifră de afaceri pe salariat

428.360lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J21/437/2012
Nr. registrul comerțului, forma nouă
J2012000437216
Data înregistrării
5 noiembrie 2012

Activitate și sediu

Activitate principală
6492 — Alte activităţi de creditare
Sediu social
JUD. IALOMIŢA, MUN. SLOBOZIA, BLD. UNIRII, BL.Z2, ET.P

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2012–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+18,1%
Profitul, față de anul trecut
+17,4%
Creștere anuală compusă
—

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

76clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate22.78%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate1.2 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate65.6%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare77.33%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință18.1%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2012–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA7620122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

14 exerciții depuse, 2012–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate87.270lei
I2Active circulante1.151.844lei
I3Stocuri190lei
I4Creanțe947.941lei
I5Casa și conturi la bănci203.713lei
I6Cheltuieli în avans1.442lei

Pasiv

I7Datorii958.257lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri282.299lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă428.360lei
I14Venituri totale428.360lei
I15Cheltuieli totale140.560lei
I16Profit brut287.800lei
I18Profit net281.016lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați1

Indicatori · 2025

Marjă netă65,6%
Marjă brută67,19%
Rentabilitatea capitalurilor99,55%
Rentabilitatea activelor22,68%
Grad de îndatorare77,33%
Lichiditate curentă1,20
Cifră de afaceri pe salariat428.360lei
Fond de rulment193.587lei

Cifra de afaceri în timp

20122025
Creștere în ultimul an
18,1%
Creștere anuală compusă
—

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea K · Intermedieri financiare și asigurări

6492 Alte activități de creditare

Cele mai nou înregistrate în județul Ialomița

Întrebări despre MASTER COMPANY IFN S.R.L.

Ce cifră de afaceri are MASTER COMPANY IFN S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 428.360 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 281.016 lei.
MASTER COMPANY IFN S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus MASTER COMPANY IFN S.R.L.?
14 bilanțuri, din 2012 până în 2025.
Câți angajați are MASTER COMPANY IFN S.R.L.?
1 salariat, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are MASTER COMPANY IFN S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 958.257 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are MASTER COMPANY IFN S.R.L.?
76 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
MASTER COMPANY IFN S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are MASTER COMPANY IFN S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 6492 — Alte activităţi de creditare.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .