FABRICA DE DISTRACŢII SRL

Activă

5611 Restaurante

FABRICA DE DISTRACŢII SRL (CUI 30851890) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Galaţi, GALAŢI, înregistrată la 31 octombrie 2012, cu activitatea principală „restaurante” (CAEN 5611).

A depus 14 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2012 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 23.096.060 lei, profit net de 1.792.585 lei, datorii de 7.493.292 lei, capitaluri proprii de 1.839.015 lei, 80 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 57 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

57

Scor de risc · clasa C

Risc moderat

57 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.34 x
Îndatorare
82.8%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

23.096.060lei

Venituri totale

23.813.802lei

Rezultat net

1.792.585lei

Datorii

7.493.292lei

Capitaluri proprii

1.839.015lei

Capital de lucru

-4.921.922lei

Salariați

80

Cifră de afaceri pe salariat

288.701lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J17/1292/2012
Nr. registrul comerțului, forma nouă
J2012001292171
Data înregistrării
31 octombrie 2012

Activitate și sediu

Activitate principală
5611 — Restaurante
Sediu social
JUD. GALAŢI, MUN. GALAŢI, STR. ROŞIORI, NR.1, PARTER. HOTEL FALEZA

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2012–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+6,4%
Profitul, față de anul trecut
-6,7%
Creștere anuală compusă
+46,8%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

57clasa C

Risc moderat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate20.32%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate0.34 x

    Activele circulante acoperă mai puțin de jumătate din datorii.

  • Profitabilitate7.76%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare82.8%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință6.37%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2012–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA5720122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

14 exerciții depuse, 2012–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate6.478.193lei
I2Active circulante2.571.370lei
I3Stocuri502.696lei
I4Creanțe587.321lei
I5Casa și conturi la bănci1.481.353lei
I6Cheltuieli în avans478.633lei

Pasiv

I7Datorii7.493.292lei
I8Venituri în avans195.889lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri1.839.015lei
I11Capital subscris vărsat600lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă23.096.060lei
I14Venituri totale23.813.802lei
I15Cheltuieli totale21.709.686lei
I16Profit brut2.104.116lei
I18Profit net1.792.585lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați80

Indicatori · 2025

Marjă netă7,76%
Marjă brută9,11%
Rentabilitatea capitalurilor97,48%
Rentabilitatea activelor19,81%
Grad de îndatorare82,8%
Lichiditate curentă0,34
Cifră de afaceri pe salariat288.701lei
Fond de rulment-4.921.922lei

Cifra de afaceri în timp

20122025
Creștere în ultimul an
6,37%
Creștere anuală compusă
46,76%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea I · Hoteluri și restaurante

5611 Restaurante

Cele mai nou înregistrate în județul Galați

Întrebări despre FABRICA DE DISTRACŢII SRL

Ce cifră de afaceri are FABRICA DE DISTRACŢII SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 23.096.060 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 1.792.585 lei.
FABRICA DE DISTRACŢII SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus FABRICA DE DISTRACŢII SRL?
14 bilanțuri, din 2012 până în 2025.
Câți angajați are FABRICA DE DISTRACŢII SRL?
80 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are FABRICA DE DISTRACŢII SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 7.493.292 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are FABRICA DE DISTRACŢII SRL?
57 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
FABRICA DE DISTRACŢII SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are FABRICA DE DISTRACŢII SRL?
Activitatea principală este CAEN 5611 — Restaurante.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .