SKYLINE ENGINEERING S.R.L.

Activă

4322 Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat

SKYLINE ENGINEERING S.R.L. (CUI 30835569) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Cluj-Napoca, CLUJ, înregistrată la 26 octombrie 2012, cu activitatea principală „lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat” (CAEN 4322).

A depus 14 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2012 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 50.082.332 lei, profit net de 2.522.381 lei, datorii de 51.231.049 lei, capitaluri proprii de 12.964.350 lei, 153 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 69 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

69

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

69 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.94 x
Îndatorare
79.92%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

50.082.332lei

Venituri totale

48.183.166lei

Rezultat net

2.522.381lei

Datorii

51.231.049lei

Capitaluri proprii

12.964.350lei

Capital de lucru

-3.081.618lei

Salariați

153

Cifră de afaceri pe salariat

327.336lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2012002885125
Data înregistrării
26 octombrie 2012

Activitate și sediu

Activitate principală
4322 — Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat
Sediu social
JUD. CLUJ, MUN. CLUJ-NAPOCA, STR. BUFTEA, NR.1, AP. BIROU NR. 2

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2012–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+28,7%
Profitul, față de anul trecut
+224,2%
Creștere anuală compusă
+79,6%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

69clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate20.23%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate0.94 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate5.04%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare79.92%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință28.71%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2012–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA6920122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

14 exerciții depuse, 2012–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate15.950.769lei
I2Active circulante48.149.431lei
I3Stocuri30.021.635lei
I4Creanțe16.153.658lei
I5Casa și conturi la bănci1.974.138lei
I6Cheltuieli în avans106.154lei

Pasiv

I7Datorii51.231.049lei
I8Venituri în avans10.955lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri12.964.350lei
I11Capital subscris vărsat10.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă50.082.332lei
I14Venituri totale48.183.166lei
I15Cheltuieli totale45.199.572lei
I16Profit brut2.983.594lei
I18Profit net2.522.381lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați153

Indicatori · 2025

Marjă netă5,04%
Marjă brută5,96%
Rentabilitatea capitalurilor19,46%
Rentabilitatea activelor3,94%
Grad de îndatorare79,92%
Lichiditate curentă0,94
Cifră de afaceri pe salariat327.336lei
Fond de rulment-3.081.618lei

Cifra de afaceri în timp

20122025
Creștere în ultimul an
28,71%
Creștere anuală compusă
79,59%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea F · Construcții

4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

Cele mai nou înregistrate în județul Cluj

Întrebări despre SKYLINE ENGINEERING S.R.L.

Ce cifră de afaceri are SKYLINE ENGINEERING S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 50.082.332 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 2.522.381 lei.
SKYLINE ENGINEERING S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus SKYLINE ENGINEERING S.R.L.?
14 bilanțuri, din 2012 până în 2025.
Câți angajați are SKYLINE ENGINEERING S.R.L.?
153 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are SKYLINE ENGINEERING S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 51.231.049 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are SKYLINE ENGINEERING S.R.L.?
69 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
SKYLINE ENGINEERING S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are SKYLINE ENGINEERING S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 4322 — Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .