DECORA REZIDENT SRL

Activă

4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

DECORA REZIDENT SRL (CUI 30788920) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Călăraşi, CĂLĂRAŞI, înregistrată la 16 octombrie 2012, cu activitatea principală „lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale” (CAEN 4100).

A depus 14 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2012 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 32.265.580 lei, profit net de 4.507.380 lei, datorii de 13.799.517 lei, capitaluri proprii de 9.425.874 lei, 136 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 81 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

81

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

81 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Tendință
-13.03%
Lichiditate
1.15 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

32.265.580lei

Venituri totale

32.973.062lei

Rezultat net

4.507.380lei

Datorii

13.799.517lei

Capitaluri proprii

9.425.874lei

Capital de lucru

2.079.642lei

Salariați

136

Cifră de afaceri pe salariat

237.247lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2012000411511
Data înregistrării
16 octombrie 2012

Activitate și sediu

Activitate principală
4100 — Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Sediu social
JUD. CĂLĂRAŞI, MUN. CĂLĂRAŞI, STR PRELUNGIREA BUCUREŞTI, BL.E24, SC.3, ET.PARTER

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2012–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-13%
Profitul, față de anul trecut
+24,4%
Creștere anuală compusă
—

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

81clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate37.2%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate1.15 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate13.97%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare54.46%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință-13.03%

    Cifra de afaceri a scăzut ușor.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2012–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA8120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

14 exerciții depuse, 2012–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate9.459.867lei
I2Active circulante15.879.159lei
I3Stocuri122.103lei
I4Creanțe9.982.186lei
I5Casa și conturi la bănci5.278.289lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii13.799.517lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane2.113.635lei
I10Capitaluri9.425.874lei
I11Capital subscris vărsat300lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă32.265.580lei
I14Venituri totale32.973.062lei
I15Cheltuieli totale27.720.106lei
I16Profit brut5.252.956lei
I18Profit net4.507.380lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați136

Indicatori · 2025

Marjă netă13,97%
Marjă brută16,28%
Rentabilitatea capitalurilor47,82%
Rentabilitatea activelor17,79%
Grad de îndatorare54,46%
Lichiditate curentă1,15
Cifră de afaceri pe salariat237.247lei
Fond de rulment2.079.642lei

Cifra de afaceri în timp

20122025
Creștere în ultimul an
-13,03%
Creștere anuală compusă
—

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea F · Construcții

4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

Cele mai nou înregistrate în județul Călărași

Întrebări despre DECORA REZIDENT SRL

Ce cifră de afaceri are DECORA REZIDENT SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 32.265.580 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 4.507.380 lei.
DECORA REZIDENT SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus DECORA REZIDENT SRL?
14 bilanțuri, din 2012 până în 2025.
Câți angajați are DECORA REZIDENT SRL?
136 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are DECORA REZIDENT SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 13.799.517 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are DECORA REZIDENT SRL?
81 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
DECORA REZIDENT SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are DECORA REZIDENT SRL?
Activitatea principală este CAEN 4100 — Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .