M.S. SECURITY SERVRAPID SRL

Activă

8001 Activități de investigații și servicii private de protecție

M.S. SECURITY SERVRAPID SRL (CUI 30754170) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Piteşti, ARGEŞ, înregistrată la 5 octombrie 2012, cu activitatea principală „activități de investigații și servicii private de protecție” (CAEN 8001).

A depus 14 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2012 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 20.964.691 lei, profit net de 1.733.856 lei, datorii de 3.757.097 lei, capitaluri proprii de 1.576.813 lei, 281 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 75 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

75

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

75 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
70.45%
Solvabilitate
29.57%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

20.964.691lei

Venituri totale

20.971.696lei

Rezultat net

1.733.856lei

Datorii

3.757.097lei

Capitaluri proprii

1.576.813lei

Capital de lucru

1.320.124lei

Salariați

281

Cifră de afaceri pe salariat

74.607lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2012001400037
Data înregistrării
5 octombrie 2012

Activitate și sediu

Activitate principală
8001 — Activități de investigații și servicii private de protecție
Sediu social
JUD. ARGEŞ, MUN. PITEŞTI, PŢA. VASILE MILEA, NR.2, CARTIER CENTRAL. CAMERA NR.5, BL.MOBILUX, ET.MEZANIN

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2012–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+49,2%
Profitul, față de anul trecut
+377,7%
Creștere anuală compusă
—

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

75clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate29.57%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate1.35 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate8.27%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare70.45%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință49.19%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2012–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA7520122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

14 exerciții depuse, 2012–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate255.427lei
I2Active circulante5.077.221lei
I3Stocuri0lei
I4Creanțe3.519.487lei
I5Casa și conturi la bănci1.557.734lei
I6Cheltuieli în avans1.262lei

Pasiv

I7Datorii3.757.097lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri1.576.813lei
I11Capital subscris vărsat10.400lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă20.964.691lei
I14Venituri totale20.971.696lei
I15Cheltuieli totale18.959.374lei
I16Profit brut2.012.322lei
I18Profit net1.733.856lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați281

Indicatori · 2025

Marjă netă8,27%
Marjă brută9,6%
Rentabilitatea capitalurilor109,96%
Rentabilitatea activelor32,51%
Grad de îndatorare70,45%
Lichiditate curentă1,35
Cifră de afaceri pe salariat74.607lei
Fond de rulment1.320.124lei

Cifra de afaceri în timp

20122025
Creștere în ultimul an
49,19%
Creștere anuală compusă
—

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea O · Administrație publică și apărare

8001 Activități de investigații și servicii private de protecție

Cele mai nou înregistrate în județul Argeș

Întrebări despre M.S. SECURITY SERVRAPID SRL

Ce cifră de afaceri are M.S. SECURITY SERVRAPID SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 20.964.691 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 1.733.856 lei.
M.S. SECURITY SERVRAPID SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus M.S. SECURITY SERVRAPID SRL?
14 bilanțuri, din 2012 până în 2025.
Câți angajați are M.S. SECURITY SERVRAPID SRL?
281 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are M.S. SECURITY SERVRAPID SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 3.757.097 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are M.S. SECURITY SERVRAPID SRL?
75 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
M.S. SECURITY SERVRAPID SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are M.S. SECURITY SERVRAPID SRL?
Activitatea principală este CAEN 8001 — Activități de investigații și servicii private de protecție.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .