VIDANJ ACTIV SOLUTION SRL

Activă

3700 Colectarea şi epurarea apelor uzate

VIDANJ ACTIV SOLUTION SRL (CUI 30749662) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sector 3 Mun. Bucureşti, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, înregistrată la 5 octombrie 2012, cu activitatea principală „colectarea şi epurarea apelor uzate” (CAEN 3700).

A depus 14 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2012 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 4.497.888 lei, profit net de 1.224.175 lei, datorii de 2.991.317 lei, capitaluri proprii de 1.218.657 lei, 23 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 81 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

81

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

81 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
75.71%
Lichiditate
1.23 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

4.497.888lei

Venituri totale

4.539.239lei

Rezultat net

1.224.175lei

Datorii

2.991.317lei

Capitaluri proprii

1.218.657lei

Capital de lucru

696.422lei

Salariați

23

Cifră de afaceri pe salariat

195.560lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2012011436408
Data înregistrării
5 octombrie 2012

Activitate și sediu

Activitate principală
3700 — Colectarea şi epurarea apelor uzate
Sediu social
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 3, CAL VITAN, NR.273 BIS, CORP C1. CAMERA 2

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2012–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+0,3%
Profitul, față de anul trecut
-19,7%
Creștere anuală compusă
+37,3%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

81clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate30.85%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate1.23 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate27.22%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare75.71%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință0.28%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2012–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA8120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

14 exerciții depuse, 2012–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate263.110lei
I2Active circulante3.687.739lei
I3Stocuri10.656lei
I4Creanțe3.447.504lei
I5Casa și conturi la bănci229.579lei
I6Cheltuieli în avans259.125lei

Pasiv

I7Datorii2.991.317lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri1.218.657lei
I11Capital subscris vărsat300lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă4.497.888lei
I14Venituri totale4.539.239lei
I15Cheltuieli totale3.068.242lei
I16Profit brut1.470.997lei
I18Profit net1.224.175lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați23

Indicatori · 2025

Marjă netă27,22%
Marjă brută32,7%
Rentabilitatea capitalurilor100,45%
Rentabilitatea activelor30,99%
Grad de îndatorare75,71%
Lichiditate curentă1,23
Cifră de afaceri pe salariat195.560lei
Fond de rulment696.422lei

Cifra de afaceri în timp

20122025
Creștere în ultimul an
0,28%
Creștere anuală compusă
37,34%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea E · Apă, salubritate, gestionarea deșeurilor

3700 Colectarea și epurarea apelor uzate

Cele mai nou înregistrate în județul București

Întrebări despre VIDANJ ACTIV SOLUTION SRL

Ce cifră de afaceri are VIDANJ ACTIV SOLUTION SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 4.497.888 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 1.224.175 lei.
VIDANJ ACTIV SOLUTION SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus VIDANJ ACTIV SOLUTION SRL?
14 bilanțuri, din 2012 până în 2025.
Câți angajați are VIDANJ ACTIV SOLUTION SRL?
23 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are VIDANJ ACTIV SOLUTION SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 2.991.317 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are VIDANJ ACTIV SOLUTION SRL?
81 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
VIDANJ ACTIV SOLUTION SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are VIDANJ ACTIV SOLUTION SRL?
Activitatea principală este CAEN 3700 — Colectarea şi epurarea apelor uzate.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .